Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogy tudtak kimenni a magyar...

Hogy tudtak kimenni a magyar drukkerek az olimpiára?

Figyelt kérdés
igazából semmi rosszindulat,irigység nincs a kérdésemben,csak elgondolkodtam hogy vajon mennyibe kerülhetett a jegy Kínába, az utazás,és kinttartózkodás a kiutazó drukkereknek.nagyon sok embernek az is gondot okoz h.fizesse a rezsit,kaját stb..nap mint nap, és mégis láttam h.milyen sokan kint töltötték ezt a sok időt...nagyon szép dolog h.szurkoltak,erőt adtak sportolóinknak,csak felmerült bennem ennek az anyagi vonzata.kik engedhették meg ezt maguknak,mert én úgy láttam, nem csak milliomosok voltak kint hanem átlagemberek is,ők hogy csinálták?
2008. aug. 25. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1500 magyar szurkoló vett részt a Pekingi Nyári Olimiai Játékokon. Ez a lakosság számarányához képest nem éppen "sok". Tehát igazából a fanatikus szurkolók és a tehetősebbek voltak azok, akik kimentek.


A repülőjegy Pekingbe kb. 150e Ft. [De ha valaki nagyon akar, tud vonattal is menni, az valamivel olcsóbb.]

A szállás kb. 150e Ft a 16 napra. Ebben a reggeli és a vacsora benne van.

A 16 napi költőpénz kb. 150e Ft, és akkor tényleg nem kell nélkülözni semmit.

Belépőjegyek az egyes eseményekre 1000 - 20000 Ft között voltak. Tehát átlagban azt is lehet kb. 10000 Ft-tal számolni. + A megnyitó az 50-150e Ft, a zárógála 30-100e Ft-os áron. Ez így mindenestül kb. 6-800e Ft. / 16 nap, minden nap ott lenni az Olimpián.


Most ha csak egy hétre ment el, akkor a szállás 70e Ft körül, a költőpénz 70e Ft körül, az olimpiai belépő szintén 70e Ft + mondjuk a megnyitóra 70e Ft. Azaz 150 + 280e Ft, azaz bőven 500e Ft alatt van az egy hét.


Persze ez nem kevés, de nem egy elérhetetlen összeg. Az aki célirányosan az olimpiára akart menni, az három-négy éve spórolhat, éves szinten 150e Ft-ot kell "összekuporgatni", ha kihagyja három évig a nyaralásait, akkor simán összejöhet.


Tehát nem egy lehetetlen és elérhetetlen összeg az olimpia.

2008. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Az én tesóm hitelt vett fel,amit a következő olimpiáig törleszt,aztán arra is hitelt vesz fel:) Megéri,azt mondja, fizet havi x összeget, és 4 évente nyaral.
2008. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a válaszokat.tényleg csak erre voltam kiváncsi,nem turkálni akartam mások zsebében.-)
2008. aug. 25. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!