Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az IndyCar vagy az F1 a jobb?

Az IndyCar vagy az F1 a jobb?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ket elegge eltero versenyforma. Mitol lenne az egyik 'jobb' a masiknal? A F1 technikasabb, sok a kanyar, fektav kicentizese. Az Indyben meg rettenetes kitartas es koncentracio szukseges a folyamatos talpgazon kozlekedeshez, egymas mellett 2 centivel. Kinek a pap, kinek a papne.
2014. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne eltérő. Formula autók versenypályákon.
2014. júl. 19. 12:42
 3/10 Dörmögő válasza:
Nem hiszem hogy nagyon különbséget lehetne tenni a kettő közt. Mindenkinek az a jobb ami t eddig is nyomon követett. Én nem tudnék élvezni egy indycar futamot teljes mértékben mivel nem ismerem sem a csapatokat, se a pilótákat. Nekem olyan lenne mintha egy gp2-es versenyt néznék. Ha európában kérdezed az embereke akkor az f1-et fogják jobbnak mondani, ha amerikában akkor meg az indycart. Ennyi.
2014. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Valaki043 válasza:
Most képzeld el az Indycar-t a hugaroringen és az F-1 eseket körbe körbe autózni... Bizarr lenne nem?
2014. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2014. júl. 21. 14:54
 6/10 A kérdező kommentje:
az indycar is olyan pályákon versenyzik mint a ring meg mint monaco nem értem a problémát.
2014. júl. 21. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik a "jobb", hogy mit szeretnél látni egy autóversenyben.


A Forma-1 sokkal profibb, sokkal szervezettebb. A pilóták jobbak, az autók százszor fejlettebbek technikailag. Mivel jobbak a pilóták, kevesebbet hibáznak, nincsenek köztük nagy különbséget tempóban sem, ezért fordulhat elő, hogy néha unalmasnak tűnik. Az autókat minden csapat maga építi, míg az IndyCarban egyenkasztni van. Ezért F1-ben nagyobbak a csapatok közti különbségek, jobban számít, hogy ki milyen autóban ül.


Az IndyCar pedig szórakoztatóbb. Több előzés, rengeteg incidens, hihetetlen eredmények (egyáltalán nem ritka, hogy valaki az utolsó helyekről nyer, mert éppen jól kijött neki taktikailag a verseny). Szinte megjósolhatatlan, hogy egy adott versenyt ki fog nyerni. Az autók sokkal "primitívebbek" (még szervókormányuk sincs), ezért a pilóták többet hibáznak, jobban is kikészülnek a versenyek végére. A pilóták szókimondóbbak, jobban kijön az egyéniségük, mert nem irányítják életük minden másodpercét úgy, mint az F1-ben.

Az IndyCar veszélyesebb is - F1-ben 20 éve nem volt halálos baleset, Indyben csak 2000 óta 3 versenyző is meghalt, legutóbbi 2011-ben. Ezért itt sokkal valósabb a veszély érzete, a sérülések is elég gyakoriak.


Szóval nagyon más a kettő. Én mindkettőt nézem, mindkettőt szeretem.

2014. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A DigiSporton idén közvetítik az IndyCar futamokat, szerintem nézz végig egy versenyt, és dönts. :) Az elmúlt hétvégén dupla futamot rendeztek Torontóban és fantasztikus verseny volt mindkettő.
2014. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
6%
Az F1 a motorsportok királykategóriája az indycar meg indycar. Másod harmad vonalbeli versenyzők körözgetnek lelakott pályákon. Persze tök izgalmas ahogy két körönként rommá törik egymást de ettől még nem lesz minőségi autóveresy.
2014. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az IndyCar százszor jobb az F1-nél sokkal szívesebben nézek meg egy IC versenyt mint egy F1-et. Az F1 unalmas az IndyCar meg izgalmas fordulatos. Egyébként én a NASCAR-t még az IndyCarnál is jobban szeretem. Az IndyCar és a NASCAR igazi autóversenyek az F1, a WTCC meg unalmas körözgetés. Ráadásul az F1-es pilóták még el is hiszik magukról hogy ők mekkora isten király sztárok amerikában pedig azért ez nincs így. Az F1-ben vinnyogós kislányok versenyeznek az IndyCarban meg a NASCAR-ban meg igazi bevállalós autóversenyzők.
2014. júl. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!