Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Jó ez az idő 60 méteren?

Jó ez az idő 60 méteren?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok 6.osztályos aug. 21.-én születtem :D Az érdekelne hogy 60 m en 6.8-//6.9 körül futok 800 m 3:04 hát ez olyan hogy elégé dombos az a 800 méter egy 200-300 méteres szakaszon ezért én egy 2:55 körül tippelném egy sima futó pályán. 1600m-ott ha jól tudom 6:42 futottam.A tesi tanár eddig minden versenyre benevezett. Most is lesz egy. Atlétikára nem járok eddig semmilyen sportra nem jártam hétvégén mentem ki haverokkal biciklizni,meg néha foci,kosár. Szerintetek lenne esélyem komolyabban heti 4-5 edzés atlétikára járni. Vagy inkább keresek másik sportot pl.box mert az érdekel,vettem is egy boxzsákot. És még annyi hogy 174-5 cm körül vagyok 75 kilós ezért hát van egy kis súlyfölösleg ha kellene lefogynék 4-5 kilót. Bocs hogy nem tudok fogalmazni, de előre is kösz válaszokat

2013. márc. 21. 21:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy nem futó cipőbe egyikse ha ez valamit számít .
2013. márc. 21. 21:47
 2/14 oldfirehand95 ***** válasza:
12 évesen 6.9 a 60 méter? (én 17 vagyok 8.1 alatt futom le, én vagyok a legjobb az osztályban a focisták meg a kézisek között is) Ezek nagyon szépe eredmények, kifejezetten ajánlom, hogy kezdj bele az atlétikába. Sok sikert!
2013. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja amugy meg van egy 7. srác az fut 6.2-őt szóval most arra gyúrok:D köszi akkor elkezdem komolyabban!
2013. márc. 22. 21:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a négerek a jó futok én meg fehér vagyok fehérek nem nagyon vannak a toppon
2013. márc. 22. 21:37
 5/14 anonim ***** válasza:

hazai viszonylatban lehet jövőd, szóval én elkezdeném, amolyan 'mit veszthetek' dolgon

mert ezen csak nyerhetsz

2013. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem akarlak elszomorítani, de jelenleg nem monhatod magad jónak, de ha érdekel nyugodtan elkezdheted, bárkinek van esélye edzésre járni, főleg ilyen korban, most a legjobb elkezdeni. Szóval leginkább azért mondom hogy nem vagy jó, mert 1600 és a 800 méter egyáltalán nem kiemelkedő nálad. Jó-jó idők, de egy futó ott kezdődik, hogy ilyenkor 800-on már vagy 20mp-el jobbat tud, és még ő se eléggé komoly, 1600 meg vagy 45-50mp.-el, és szintén ő se eléggé komoly, neki is van még hova fejlődnie. De ezen ne akadj ki, természetesen te nem sportolsz rendesen, nem is kell többet tudnod, és még akárki lehet belőled, nagyon fiatal vagy még, simán elkezdheted. Ja és hogy a 60 méterre is kitérjek, na ez az ami biztos nem 60 méter. 60 méteren 6.39 a világcsúcs, amit egy szétimzosított feka bírt futni. Tehát nem lehet hogy egy 7.-es fut 6.2-t, ráadásul ti szerintem betonon futtok, szép is lenne ha ott megdöntené a világcsúcsot 2 tizeddel egy hetedikes. Szóval az legalább 1.5 másodperccel rövidebb, de lehet 2-vel is. Többel nem hiszem. Tehát összeségében azt mondom, egy átlag 12 éves vagy, a kicsit sportosabb fajtából, ha szeretnél futni komolyabban akkor természetesen kezd el, ha nem szeretnél akkor ne, korban tökéletes vagy mint már mondtam, igazából tökmindegy most hol tartasz, még ebből akármi lehet.
2013. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Versenyen is 6.8 at mértek nekem
2013. márc. 23. 20:36
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja és belinkelnéd légyszíves hol írja mennyi a világcsúcs valahogy ezt nem tudom elhinni.És valahol azt is olvastam hogy ezeket az eredményeket dopingal érték el és 100 en 9.72 a világrekord akkor szerintem a 60m nem igazán lehet 6.4.Olyat is olvastam hogy nem előny a nagy izom a futásban.És hát szerintem kicsit jobb vagyok az átlagnál mert az iskolába 1-2 gyerek futnálam jobbat nagyobbakat is belevéve 8 osztály-ig de azért kösz a választ ment a zöld kéz
2013. márc. 23. 23:18
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Fiam google a barátod:D, wiki meg a barátnéd:D


[link]


Mennyél lejebb az Indoor world records-hoz és ott van 60 méter Maurice Greene 6.39. Tehát tuti nem annyit futsz. Nem az a lényeg hogy izmos, hanem öcsém ez a világnak a teteje, itt olyan edzők dolgoznak velük, akik a tökéletes izom-zsír és egyéb arányt alakítják ki bennük. Légyszi ne fárassz, hogy nem előny az izom... Ez a világcsúcs. A doppingról meg mit akarsz? Doppingolnak? Ok doppingolnak, akkor még valószínütlenebb hogy a 12 éves kölyök aki életébe nem is sportolt komolyan semmit, betonon, futócipő nélkül megfutja a világcsúcshoz közeli eredményt és még így is van nála egy jobb egy futó egy 7.-es aki meg megdönti a világcsúcsot. Elevel akkor mennyit futsz 100-on? 10mp. körül már közelíted a 10.00-át? Mert vigyázz az alatt már olimpiára lehet menni. Nehogy még itten 12 évesen döntős legyél.

2013. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem hinni kell mellesleg hanem olvasni és 100-on 9.58 a világcsúcs.
2013. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!