Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért nem lehet egy versenyen...

Miért nem lehet egy versenyen függetlenként indulni?

Figyelt kérdés

Azért azt is ügyesen elhallgatták, hogy igen sok olimpikon nem óhajtott elmenni a fogadalomtételre, aztán persze a médiában ehhez képes pont az jelent meg nyálasan, hogy jaj a sportolóinknak micsoda lelki erőt adott ez a fogadalomtétel ... azért nem visszataszító? ha egyszer nem ez az igazság, akkor miért kell annyira nyomatni ezt a képmutató szöveget, aztán aki az ellenkezőjét mondaná, azt gyorsan kivágják a riportból ?


De a fő kérdésem tehát továbbra is az, hogy én miért nem indulhatok abszolút függetlenként, és köszönöm, de nem akarok képviselni semmilyen országot, csak magamat.


*************

A fogadalomtétel szövege:


Én, xxxxxxxxxx

a Magyar Olimpiai Csapat tagja fogadom,

hogy becsületesen, töretlen akarattal,

legjobb tudásom szerint,

a Fair Play szellemében készülök

a xxxxxxx Olimpiai Fesztiválra.

Fogadom,

hogy a felkészülés és a versenyek alatt

magatartásomat és minden tettemet a

hazám iránti szeretet és hűség hatja át.

Ígérem, igaz képviselője leszek

a nemzetek közötti barátság nemes eszméjének,

és mindent megteszek,

hogy a világ egyik legnagyobb ifjúsági seregszemléjén

eredményesen képviseljem hazámat, Magyarországot.

****************


Mivel sok dologgal elvben se értek egyet, így nem akarom képviselni hazámat! Na de ettől miért csökkenne a sportteljesítményem? Miért teszik ezt kötelezővé?



2013. jan. 26. 08:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én csak gyógyszerekre gondolok, nem tápkiegekre vagy a teljesítményfokozó sporttáplálkozás kiegészítőire.


Olyan gyógyszereket amik nélkül nem lehetne a hét minden napján, gyakorlatilag pihenés nélkül edzeni.

Dehogy nevezem koxnak vagy doppingnak a vitaminokat és a tápanyagokat, ugyan az előbb debileztek le, de ennyire azért nem vagyok.

2013. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

jó hát akkor meg te is látod, hogy ez csupán minősítés kérdése ... ha holnap X teljesítményfokozó táplálékkiegészítőt gyógyszerré nyilvánítsanak, akkor máris jöhetsz azzal, hogy na bezzeg a kox ...

most nem?


figyelj, egy élsportoló TERMÉSZETESEN minden nap edz, és bizony nem is keveset, sőt az se ritka, hogy kis szünetekkel ugyan, de reggel 6-tól este 9-ig edzések vannak. és ez az, amit szted egy ember nem bírna kox nélkül? hát bocs, de tudod az élsportoló az nem véletlenül élsportoló. aki kiskora óta ehhez szokott és így fejleszti magát na meg főleg így alakította az életvitelét, annak ez természetes rutin, de persze ez is az egyik lényege, hogy ezek után egy X verseny már majdnem pihenőnapnak számít.


fogadjunk, gyúrsz (vagy még azt se), aztán ezért van ilyen véleményed úgy általában az élsortról....

2013. jan. 29. 11:01
 13/14 anonim ***** válasza:

Eddig azt hittem.. Te sem pártolod az olimpia szintű nyálverést.


Nem, nem gyúrok én a sportelmélet nem dogmatikus irányzatait keresem. De ez most mindegy is.


Fejtsd ki jobban kérlek a kox és a legális kiegészítők közti különbséget, összefüggést, mert egy tejből/húsból kivont protein ritkán lesz gyógyszer (ámbár abban igazat adok, hogy a tejsavó proteineket a tejből származó HORMONTARTALMUK miatt bármikor jobban górcső alá vehetnék, és a 'naturál' testépítőkről kiderül hogy orálisan növihormonokhoz jutnak. Ez elképzelhető lenne).


De alapvetően.. túledzettség vagy valami? Változtassak a nézeteimen, és higgyem el hogy kemény edzést heti 6-7 napon át, napi 2-3 edzésben lehet végezni?


Na most akkor vagy én vagyok puhány (ó, efelől kétségem sincs, ha ezzel megkönnyítem a beszélgetést) de olyan embert nem láttam még, aki állandóan edzett, és a teste bírta volna. Nem is hallottam ilyenről, mindenki aki keményen edz tart pihenést, okkal.


Kivéve aki nem teheti meg, egyéb célok érdekében, de a test és az elme teljesítőképessége néhány hónap után hanyatlani kezd. De én elfogadhatom, ha a túledzés kamu, mondom én 'puhány' vagyok tehát saját tapasztalatomból véletlenül sem szándékozom kiindulni.

2013. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"De alapvetően.. túledzettség vagy valami? Változtassak a nézeteimen, és higgyem el hogy kemény edzést heti 6-7 napon át, napi 2-3 edzésben lehet végezni? "


1, a túledzettség természetesen létező jelenség, és nagyon figyelni kell rá!!

2, ennek ellenére hát ez nem hit kérdése, ugyanis igen sokan vannak (és még csak nem is a "legélebb" kategóriából is), akik bizony a hét 7 napján minimum 2x edzenek, de nem kevesen 3x is, ez sportágfüggő meg szintfüggő. Ahhoz még olimpikonnak se kell lenni, hogy egy reggeli edzésre menjen valaki, este pedig még egyre, és hát bizony azt elismerem, hogy aztán este 10 körül úgy esünk be az ágyba, mintha eszméletlenek lennénk, és 4-kor meg kelés van másnap, na de ezért kell nagyon figyelni minden körülményre, azaz a pihenésre is, az étrendre is (főleg e kettőt emelném ki, és persze étrend alatt a kiegészítőket is értem, vitaminokat, stb, na és sajnos ez az, ami eléggé fel szokott borulni, ezt elismerem, ugyanis pl este 10-kor már enni sincs energiája általában az embernek, reggel meg a futás miatt marad el vagy csak felszínes, szóval ezen a téren valóban lenne mit javítani).


De ha sportelmélettel foglalkozol, akkor ez miért fura neked? hát bocs, de tudod, igen sokan edzenek így, és nem halnak bele. a túledzettséget még így napi 2-3 edzéssel is ki lehet kerülni, ha van megfelelő ellensúlyozás.


ahogy ezt már említettem, egészen másképp áll ám a dologhoz az, aki mondjuk 4 éves kora óta megszokta, hogy bizony 4-kor kelés van, egy reggeli kemény edzés után suli van, aztán ismét kemény edzés van (ez nyilván változhat, sokan a napközbeni szüneteket relaxra használják, mert nincs suli). Tény, hogy ezt akárki nem bírja, na de nem is lesz akárki élsportoló / versenysportoló.

2013. jan. 30. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!