Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért van fejhallgató a...

Miért van fejhallgató a legtöbb úszón, amikor kijönnek a rajthoz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 3. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert zenét hallgatnak. :)
2012. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez komoly, vagy csak tréfálsz???


Hát ha igaz, az nagyon gáz. Tiszteletlenség... Nem igaz, hogy azt a két percet nem bírják ki enélkül.

?!?

2012. aug. 3. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is zenét hallgatnak de nem azért mert annyira függők...szerintem ezzel hangolják rá magukat a versenyre... és miért lenne tiszteletlenség?
2012. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 reptoid ***** válasza:

Nagyon sok sportoló hallgat zenét fülhallgatóval a szereplése előtt.

Hidd el, az pl. olimpián sportolók nagy részének a fizikai adottságai megvannak ahhoz, hogy versenyt nyerjenek, de nagyon sok múlik a gondolatok tisztaságán, az elme higgadtságán is.

Sokan zenét hallgatva spannolják fel magukat, nyugodnak le, kinek mi a szükséges. Mindenkinek meg van a maga rituáléja, van olyan, akinek pont a zene az.


Bár nem vagyok élsportoló, de mielőtt lemegyek teniszezni, mindig hallgatok zenét, hogy kitisztuljon a fejem, és csak arra tudjak koncentrálni.

2012. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Épp tegnap volt erről szó hogy minden sportághoz különböző zenék párosulnak, de a legtöbben "tuctuc" meg dubstepet hallgatnak mert annak az ütemei hangolnak rá a legjobban. Van akit meg zavar a zene és csak a saját gondolataival akar lenni.
2012. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem. Hát különös.


Mindenesetre ha ez tényleg jó nekik, akkor százszor jobb megoldás, mint ha doppingolnának...


Először azt hittem, hogy valami telefonszerűség, és edzők trécselnek nekik, vagy hasonló. :)

2012. aug. 3. 10:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem két percről van szó. Úszásban először egy nagy termebe kell menni, ott várnak az úszok, ahol mindenki más csinál, magába beszél, ugrál, pihen, dumál stb. Aztán az a 8 versenyző aki együtt úszik az adott futamba átkerül egy kisebb termbe és ott várják, hogy ők következenek. Ott nagyon idegesítő csak ülni és várni mikor mehetnek úszni. Ilyenkor meg tényleg nagyon jó ha van valami zene ami eltereli a figyelmet a többi versenyzőről. Plusz lelkileg is fontos, hogy ha bevonul ne zavarja meg az, hogy mekkora tapsot kap, hogy mutatják be stb. Nagyon kis apró dolgok megtudják zavarni a sportolót és ilyenkor a zene rengeteget segít.
2012. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze emellett még doppingolnak, ha azt hinnéd hogy nem.
2012. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ráhangolódás, motiválás.
2012. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az idei Olimpián sok olimpikon kapott fejhallgatót, hogy ilyen módon reklámozza Dr. Dre márkáját. Meg is akarták nekik tiltani, hogy használhassák, de azt hiszem, nem sikerült.
2012. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!