Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Számotokra ki jelenti eddig...

Számotokra ki jelenti eddig 2012-ben a legnagyobb csalódást és a legnagyobb meglepetést az F1-ben a csapatok és a pilóták közül is egyaránt?

Figyelt kérdés

És még egy kérdés:

Ki mit gondol a 2012-es Spanyol Nagydíjon történt ütközésről: Schumacher vagy Senna volt a hibás?



2012. máj. 16. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem a rosszal.

Legnagyobb csalódás, csapatok közt: Caterham. Sokkal többet vártam volna tőlük.

Pilóták közt: Massa. Minden eddiginél mélyebben van, bármikor kirúghatják,hozzáteszem jogosan

Meglepetés csapatok közt: Lotus/Williams. Nem tudtam dönteni köztük. Lotus azért mert stabilan az egyik leggyorsabb, bár van még hova fejlődniük főleg taktikai szinten. Williams pedig a tavalyi év után egyértelmű miért.

Pilóták közt:Kimi/ Maldonado. Maldonadoból nem néztem ki hogy valaha egyáltalán a győzelem közelébe kerül. Kimitől pedig azt vártam hogy egy fél év minimum kell majd neki a visszarázódáshoz ehhez képest a világbajnokság egyik esélyese.

Az ütközésről pedig: Egyértelműen Schumacher a hibás. Senna annyiban hogy kicsit hülyén reagált,de Schumi ekkora szintű balf@szságára nem találok szavakat. Eleve tudnia kellett volna hogy Senna labilis, szarok már a gumijai tehát jó messziről simán kikerülhette volna. Ehhez képest tök indokolatlan sebességgel haladt még a féktávon(!)is. A bónusz hogy szép korrekt módon egyből a "bénábbik" pilótára keni az egészet.

2012. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek. Viszont az utolsó sorokkal kevésbé. Szerintem nem teljes mértékben Michael volt a hibás, de persze 70-30% az Övé, hiszen azért ezt el is kerülhette volna.

Viszont tisztán látszott, hogy Senna kétszer változtatott irányt, cikázott Schumacher előtt. A belső ívet védte először, azt hitte Schumacher ott fog támadni, aztán Schumacher mégis külső íven indult el, ekkor Senna gyorsan behúzott elé. Schumacher pedig ekkora sebesség mellett már nem tudta volna elkerülni az ütközést. Bár azzal egyet kell értsek, hogy nem kellett volna pont akkor, pont ott. Hiszen Schumacher új gumikkal volt, míg Senna nem, minden probléma nélkül bárhol máshol elmehetett volna mellette. Ez nagyon buta hiba volt, főleg egy hétszeres vb-tól. Nem is értem.

Na nem baj, köszönöm válaszod.

2012. máj. 16. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit elragadtattam magam, nagyon kicsapta nálam a biztosítékot az idiótázása, pedig bírom az öreget. Egyetértek a 70-30%-ban Sennaval az a nagy baj hogy neki teljesen kimaradtak az alapok hiszen Ayrton halála miatt nem engedték versenyezni, ehhez képest szerintem még így is jól teljesít, de ilyen helyzetekben abszolut meglátszik a tapasztalansága, nem tudja mit reagáljon. Schumi meg szerintem kezd frusztrált lenni az idei bakik miatt, le kéne nyugodnia és jó lehetne.
2012. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Így van, pedig több tapasztalattal jó versenyző lehetne, főleg most, hogy már a Williams is javult és a csapattársa is tudott futamot nyerni vele. Bár én személy szerint úgy gondolom, hogy ez egy olyan eset volt, mint Rosbergnél: egyszer megtörtént, többet nem fog. Max dobogós helyek becsúszhatnak.

És ezzel is egyet kell értsek, sok a baki. És emiatt támadják őt, mintha Ő lett volna a hibás a váltóhibánál, a kerékcsere elrontásánál és mikor Grosjean belement.. és próbál bizonyítani, csak az a baj, hogy nagyon akarja, nagyon elszánt, szeretné elhallgattatni a kritikusokat, sajnos ilyen agresszív módon.

Ráadásul ez az 5 helyes rajtbüntetés sem jön valami jól, főleg Monacóra, ahol köztudott, hogy nagyon fontos a jó rajtpozíció, mert szinte lehetetlen az előzés. Erre becsapnak egy rajtbüntetést neki. És ezzel azt érik el, hogy még most sem lesz egy normális futama. Legközelebb Kanadában lehet valami jó eredmény, főleg, hogy fekszik a Mercinek ez a pálya. Remélem lesz még valami jó kis eredménye, ami arra készteti, hogy maradjon. Egyébként ha már itt tartunk: mit gondolsz, hosszabbít a Mercedesszel vagy végleg szögre akasztja a sisakját?

Amúgy bocsi a sok kérdésért, csak ugyebár.. :D

2012. máj. 16. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszabbít. Ha most visszavonulna elég gázul nézne ki ez a 3 év a karrierjében. 92-től 2006-ig minden évben nyert legalább egyszer, de a dobogók mindenképpen meg voltak. Most meg míg a csapattársa hozott dobogókat és nyerni is tudott,tőle semmi. Persze ez csak a felszín de a legtöbb ember csak ezt nézi. Szerencsére azt már betudta bizonyítani hogy még mindig elég jó, szerintem a győzelem is összejön majd csak hát nagy csalódás eddig,főleg Kimi visszatérésének tükrében. Titkon reménykedem benne hogy még behúz 9 futamot, hogy meglegyen a 100 győzelem:DD Persze lehet jobban járna ha visszavonulna mert világbajnok már sose lesz főleg ezzel a csapattal szerintem. Már-már szánalmas ahogy 3 éve nem tudják megoldani a túlzott gumifogasztást, míg ez más csapatoknak simán megy. nehéz kérdés, hogy maradjon-e vagy ne, de szerintem mindenképpen az előbbi. Bőven jó még ebbe a mezőnybe, hiányozna innét:D
2012. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A McLaren egy óriási csalódás. Ha nem lenne ez a sok amatőr hiba, amiket elkövetnek, simán futamot tudna Hamilton és Button is nyerni. A Caterhamtől nagyobb javulást vártam. Csapatok közül meglepetés a Lotus és a Williams, örülök is, hogy ez a 2 csapat így fel tudott erősödni. A pilóták közül Massa a lehető legnagyobb csalódás, és nem is értem miért van még mindig a Ferrarinál, mert vele is csak többen vannak, de előrrébb nem jutottak tőle...
2012. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mclaren a csapatok közül a versenyzők közül meg talán Vettel és Raikonnen.
2012. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nekem Schumi nagyon nagy meglepi.Ilyen pech faktort már.

Egyszer a csapat majd ő és végül az autó.

A csapatokat tekintve Sauber/Wiliams

A Sauber-nek nagyon jó a tempója sokszor lesznek fent a dobogón.A Wiliams-t nézve óriásit léptek előre tavalyhoz képest,jó úton haladnak.

Barcelona:Érdekes futam volt.Picit Senna,picit Schumi.

Mintha Senne hamarabb fékezett volna,de Schumacher szinte belerongyolt Sennába.

Az 5 helyes büntit meg picit túlzásnak tartom.

2012. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!