Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » FORMA 1! Szerintetek Sergio...

FORMA 1! Szerintetek Sergio Pereznek van esélye megnyerni a VB-t?

Figyelt kérdés
Mivel én úgy gondolom, hogy ha ők most elkapnak egy ritmust, akár arra is gondolhatnak, szerintem jó nagyon a Sauber, Perez meg versenyről versenyre egyre gyorsabb lesz! És most 126-os szorzója van! egy 1 000-est szívem szerint feltennék rá! Vélemény?
2012. márc. 28. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Két verseny alapján még ne nagyon állapíts meg semmiféle tendenciát. Malajziában jobb volt, mint Ausztráliában, de egyelőre ennyi. Majd meglátjuk, hogyan folytatja.

A kisebb csapatok szezon eleji nagyon jó eredménye becsapós tud lenni. Mindenkinek lehet ugyanis szerencséje, összejöhet egy nagyon jó autó, ahhoz nem kell horribilis költségvetésű élcsapatnak lenni. Csakhogy az autók az évad során folyamatosan változnak: új aerodinamikai csomagok, áttervezett futóművek javíthatnak rajtuk akár évente többször is. Ha valakinek bejön egy, a szabályok határán egyensúlyozó megoldás, akkor azt a többiek gyorsan lemásolják (lásd az ellensúlyos első felfüggesztést, az F-csatornát, illetve a dupla és a befújt diffúzort).

Ebben pedig a nagyobb csapatok jobbak szoktak lenni. Nekik van kellő kapacitásuk arra, hogy év közben, rövid idő alatt, a versenyen szükséges feladatok ellátása mellett is kitalálják egy másik autó jól álcázott megoldásának működését és megépítsék a saját változatukat, míg a kisebb istállók számára nem sok fejlesztési lehetőség marad.

Úgyhogy én nem vennék mérget a Sauber jó szereplésére. Kétségtelenül impozánsan indítottak, ez a mostani 2. hely is nagyon jó eredmény, de majd meglátjuk, mi lesz a helyzet az európai nagydíjakon. Addigra el fog telni annyi idő, hogy a mérnökök elemzik az autók hibáit, megfigyelik a többiek jó megoldásait és elkészülnek az új alkatrészek, amiket már könnyebb lesz kipróbálni, hiszen az istállók nagy részének Európában van a központja, kontinensen belül meg valamivel egyszerűbb a szállítás.

2012. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem csak a két verseny alapján gondolom ezt, hanem hogy a gumispórolás ők és Perez a legjobbak, és elég gyorsak is és az idei évben is rendkívül nagy szerepet játszik, hogy ki hogy tud spórolni, hogy gyors is tud közbe lenni, én most nagy lehetőséget látok perez előtt, 1 000 Ft-ot lehet megér, figyelj bukni annyit bukhatok de ha véletlenül tényleg ő vinné a címet ami nem lehetetlen akkor 126 ezer pottyan a zsebembe... tudom hogy kicsi nagyon az esélye, és hogy a nagy csapatok még mindig gyorsabbak de én akkor is bízok benne:)
2012. márc. 28. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kizárnám, hogy volna reális esélye. Tényleg erősen kezdett a csapat, de úgy gondolom ez csak fellángolás. A Toyotának is volt ilyen, aztán mégsem csinált világbajnokot egyik pilótájából sem, sőt, 3-4 verseny után visszacsúsztak a középmezőnybe.


Persze ellenpélda is volt, például a BAR 2004-es szereplése, ahol megütötte a konstruktőri 2. és Buttonnal az egyéni 3. helyet a világbajnokságon és egész évben jó teljesítményt mutattak.


Szóval nem, nem hiszem, hogy idén lenne reális esélye a VB címre. Viszont egy jó szerepléssel felhívhatja magára a nagyobb csapatok figyelmét.

2012. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ezrest talán én is bevállalnék, de őszintén szólva nem csoda a magas szorzó. Azzal együtt, hogy a Sauber gyorsnak tűnik és Sergio lába sem (nagyon) remegett meg amikor feltűnt előtte Alonso, szerintem valószínűleg jó darabig nem lesz még egyszer ilyen előkelő pozícióban. Elég nagy szerencséje is volt a sok gyengélkedő topcsapat mellett és az időjárás is segítette - többek közt egy kiváló ütemű boxkiállás miatt került ennyire előre. Nem azt mondom, hogy nem érdemelte meg - ellenkezőleg, remekül versenyzett, le a kalappal előtte - , de a VB címhez ennek a gyorsaságnak és megbízhatóságnak a versenykörülményektől teljesen függetlenül is állandósulnia kell és ez az, amit nem igazán veszek biztosra sem Sergio sem a Sauber esetében.

Azért remélem legközelebb Kobayashi is odavág (mármint nem a kocsit a falhoz) rendesen. :)

2012. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem esélytelen, ha reálisan nézzük. A tavalyi évet Vitalij Petrov dobogóval kezdte, aztán utána meg semmi kimagasló eredmény.
2012. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Futamgyőzelem összejöhet, akár már Monacoban. (Perez jól tolta ott tavaly). Vb viszont biztos nem lesz idén, még nem elég érett fejben és a csapat se elég erős ehhez. Az viszont kétségtelen hogy a jövő egyik bajnokával van dolgunk:)
2012. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fuuton ***** válasza:
Pár év múlva biztos.
2012. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!