Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Magyarország fog valaha is...

Magyarország fog valaha is olimpiát rendezni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 13:13
 1/6 anonim válasza:
Szerintem nem, de lehet, hogy jobb is így. Azt hallottam, hogy a pekingi rendezvények is veszteségesek voltak: fel kellett építeni azt a sok stadiont, épületet, szállodát. Oké, hogy egy hónapig dőlt a lé, mint a sár, de mi van utánna? Úgy hallottam, hogy most a Madárfészek stadion üresen áll, mert senki nem akarja bérelni, mivel olyan drága lenne.
2011. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 komasa ***** válasza:
Az olimpia rendezése nem üzleti befektetés, inkább presztizs kérdés. A közeljövőben teljesen alkalmatlan lenne az ország olimpia rendezésére. Nincs itthon lóvé ilyesmire. Az egészségügy, az oktatás, az úthálózat rendbetételére sincs pénz, akkor olimpiára pláne nincs.
2011. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magyarország biztos, hogy nem, mivel olimpiát városnak ítélik oda nem országnak.

A többiek szépen leírták az akadályokat én még hozzátenném azt is, hogy a NOB biztos nem ítélné magyar városnak a rendezés jogát. Én mindig csodálkozom a döntésen, pl. London most fog 3x olimpiát rendezni, Rió pedig szerintem biztonsági szempontból érdekes választás. Meg gondoljunk bele, 2001-ben amikor Schmitt Pál indult a NOB elnöki posztjáért, a 4. helyen végzett, pedig alelnök volt. Hiába voltunk ott 1986-tól az olimpián, hiába vagyunk sportnagyhatalom, mégsem választottak meg magyar embert a NOB elnökének. Szerintem ugyanez lenne ha rendezni szeretnék olimpiát..

2011. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1896 nem 1986 bocsi..
2011. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrPifta ***** válasza:

gondolkodtam már rajta, hogy miért kell ennyi stadion, "fapados" olimpiát (foci VB-t, stb.) nem-e lehetne rendezni.

Miért kell 50 ezres stadion egy focimeccshez? Ha a pálya mérete megfelelő, nézők nélkül is meccs a meccs...

Ugyanaz a többire is. Hotelek, utak, lelátók nélkül is ugyanaz a sportoló lesz a győztes...

A foci-VB rendezését is el akarták venni Dél-Afrikától, mert fejletlen az infrastruktúra. De attól még meg lehet rendezni az eseményt, ha nincs néző...

Ront a helyszín megítélésén, persze, de nem elengedhetetlen.

2011. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem olimpia kell drága, hanem sok-sok munkahely! Persze amíg épülnének a dolgok, addig lenne munka, de mégis miből finanszíroznák? A magánnyugdíj-pénzek már elfogytak!
2011. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!