Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Paralimpián hogyan döntik el,...

Paralimpián hogyan döntik el, hogy ki kivel versenyezhet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel úszás: 10 olyan ember versenyez, akiknek nincs meg teljesen valamelyik végtagja. De hogyan lehet eldönteni, hogy ez igazságos-e?

Teszem azt adott két versenyző, mind a kettőnek a jobb lába térdtől lefelé nincs meg, de az egyiknek 5 centivel így is hosszabb a csonk, mint a másiknak. Akkor Ő emiatt gyorsabban tud úszni, nem? Ez pedig így kicsit igazságtalan "előny".

Vagy mondjuk távolugrás: egy vak versenyezhet együtt egy olyannal, akinek nincs keze? Merthát a vak attól, hogy nem lát, még biztos nagyobbat ugrik teljes végtagokkal.

Komolyan kérdezem, nem bunkóságból!



szept. 6. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Ugyan úgy döntőik el mint a rendes / normál olimpián. Például sorsolással, vagy egy súlycsoportban lévők. STB.... Igen sorsolnak. Vagy birkózás esetén egy súlycsoportban lévők közt sorsolnak.
szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
100%

[link]

Kategóriák

Osztályozás

szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Különböző súlyossági rendben vannak osztva és így úsznak.
szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
szept. 6. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy előttem is írták, különböző fogyatékossági kategóriák vannak, illetve azokon belül a fogyatékosság mértékét, súlyosságát jelölő osztályok. Az osztályokba sorolás természetesen minden esetben orvosi szakvéleményeken alapul.


Igen, az egyes osztályok mesterségesen kerültek kialakításra, de valahol meg kellett húzni a határokat és kijelölni, mi számít körülbelül egyforma súlyú fogyatékosságnak. De ez egyáltalán nem egyedi, mindez ugyanígy működik az ép sportolóknál is sok esetben. Például amikor súlycsoportokat alakítanak ki lényegében az összes küzdősporton belül, hogy mindenkinek a nagyjából vele azonos magasságú és termetű ellenfelekkel kelljen megküzdenie. Ne olyanokkal, akik nála két fejjel magasabbak és kétszer annyit nyomnak meg összehasonlíthatatlanul nagyobbakat ütnek.


És igen, az osztályokba sorolás visszaélésekre is lehetőséget ad. A paralimpikonok között is előfordulnak csalók, akik súlyosabbnak próbálják beállítani a fogyatékosságukat, mint az amilyen valójában. Az ilyen csalási próbálkozásokat a felügyelő szervezetek ugyanúgy üldözik, mint a doppingolást mind az olimpikonok, mind a paralimpikonok között.

szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ösnek! "A paralimpikonok között is előfordulnak csalók, akik súlyosabbnak próbálják beállítani a fogyatékosságukat, mint az amilyen valójában." Nem vagyok ugyan paralimpikon. De születésem óta mozgás fogyatékos, azaz kerekes székes mozgáskorlátozott vagyok. Ezt a hangnemet ki kérem magamnak! Nem vagyok csaló! Hogy jössz te ahhoz hogy egy fogyatékost csalónak, vagy egy paralimpikont csalónak nevez. Hát szégyelld magad, 5-ös válaszíró! És süllyedj el, de gyorsan szégyenedben!
szept. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!