Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Elvehetik Imane Khelif aranyér...

Elvehetik Imane Khelif aranyérmét?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy egyébként nagyon helyesen eltiltották a két biológiailag férfi bokszoló, 1)Imane Helif és Lin Ju-Ting részvételét a belgrádi világbajnokságtól a Nemzetközi Boxszövetség. Boxoljanak csak női versenyzők a nők közt. 2)másrészt az algériai bunyós által 46 másodperc alatt szinte kivégzett olasz Angela Carini megkapja az olimpiai bajnokoknak járó jutalmat az IBA-tól. Ennek a százezer dollárnak a fele a sportolót illeti, míg a nemzeti szövetségük 25 ezer dollárt, az edzőjük pedig 25 ezer dollárt kap


De lehet elveszik az Olimpiai aranyat is? [link]



aug. 18. 16:57
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is el kéne venni az arnyat. Nők ellen csak nőket
Nem. Ha már ezt végig csinálta Párizs maradjon
35 szavazat
1 2
 1/14 DK-s válasza:
13%

"Bár az olimpiának vége, az algériai bokszoló, Imane Helif botránya továbbra sem csillapodik. Az 1996-os atlantai olimpia magyar bajnoka, Kovács István markáns véleményt fogalmazott meg.


„2022. május 24-én érkezett meg Helif vizsgálatának az eredménye, amelyet egy törökországi laborban végeztek el” – mondta az 1996-os olimpia ökölvívó bajnoka, Kovács István. „Én akkor a nemzetközi szövetség főtitkára voltam, ezért is kaphattam meg ezeket a dokumentumokat.


Ez a teszt már azt bizonyította, hogy Helif teste, génállománya XY-kromoszómákat tartalmaz. Ez a tény az orvostudomány jelenlegi állása szerint nem felel meg a női nemnek."


Szerinted el kellene venni?


Remélem csak költői kérdésnek fogod gondolni.

aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Az IBA és a NOB két teljesen különálló szervezet. Csak mert előbbi eltiltotta a korábbi és a következő világbajnokságtól is, ahhoz az Olimpiai Bizottságnak semmi köze. Ők engedték versenyezni a botrány kirobbanása után is, aligha fognak a saját döntésükön utólag módosítani.
aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem fogják elvenni. Ez nem az első olyan eset, amikor probléma volt abból, hogy valaki férfiasabb, mint a többi (biológiailag). Az egyik atlétikai szám összes dobogósát kizárták az olimpiákról Brazília után, de az érmét egyiknek sem vették el. Akkor itt sem veszik el. Más olimpiai számokban, ha férfiasabb biológiával rendelkezel, bannolnak örökre, pedig ott nem érnek egymáshoz. Itt valami orbitális hiba történt, hogy egy kontakt sportban nem élnek azok az ellenőrzési módok, mint a többi számban. Főleg azok után, hogy már párszor kizárták sporteseményről, vagy, hogy nem is tudtak neki női partnert találni az edzések során, csak férfit.

Ha lesz box, biztos, hogy más szabályok lesznek. De utólag ebbe már nem fognak beleszólni.

aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mivel az olimpiai indulásnál számító kritérium, a sportoló indulásakor az volt, hogy az útlevelében mi szerepel, illetve, hogy születési neme mi, ezért teljesen szabályosan versenyzett, nem sértett egy szabályt se. Habár továbbra sincs nyilvánosságra hozva egyetlen hiteles vizsgálat eredménye sem, ami bizonyítaná, hogy férfi, így minden más spekuláció.
aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Ha a magyar csaj elleni küzdelme előtti 1 hétben rázúdult a világharag és az sem volt elég az olimpiának eltiltásra, akkor szerinted utólag majd elveszik? 😂😂😂
aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Durva hogy a nőellenes, kisebbségellenes szélsőjobbos ruszki fasiszták mennyi pénzt nem sajnálnak csak azért hogy gerjesszék a gyűlöletet. Ez már nagyon beteges.
aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább a NOB jogászaitól venném el az eddig felvett honoráriumokat, mivel elsősorban ők mulasztottak azzal, hogy nem kísérték figyelemmel az orvosbiológia fejlődését és annak viszonyulását a hagyományos férfi-nő kategorizáláshoz.
aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Jó lenne, de úgysem fogják elvenni, Algériában különben kitörne a népharag:D
aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Miért vennék el? Nem sértett szabályt. Az olimpián élő szabályoknak mind megfelelt. Ha beigazolódna, hogy tényleg genetikailag férfi, az sem jelentene semmit, mivel az olimpiai szabályzatban nem ez számít. Semmilyen alapja se lenne az érem elvételének.
aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem mivel két külön szervezetről van szó. Az IBA orosz maffiózók pénzmosodája lett/ propaganda célokra használják. Nem is veszi senki már komolyan őket.
aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!