A magyarok miért csak néhány versenyszámban teljesítenek jól az olimpián?
Mindenki nyugodjon le, 3 év múlva lesz BREAKTÁNC is mint olimpiai sportág.
Pénzlopást kellene meghirdetni, abban jók vagyunk!
Ez nem csak nálunk van így, ha megnézed az éremtáblázatot, akkor láthatod, hogy a legtöbb nemzetnek megvan a maga 4-5 sikeres sportága, amiből az érmek nagy részét nyerik. Hogy csak néhány példát említsek: Japán az érmeinek kb. ötödét, Franciaország a negyedét cselgánccsal szerezte; az USA érmeinek kb. negyede, az ausztrál érmeknek pedig közel a fele jött úszásból; a holland érmek közel harmada jött valamelyik kerékpáros számból. A közel-keleti országok szinte kizárólag küzdősportokban és súlyemelésben szereznek érmeket, a tollaslabda és asztalitenisz érmek nagy része általában a távol-keleti országoké, a hosszútávfutást leggyakrabban Kenyából vagy Etiópiából származó sportolók nyerik, és még sorolhatnám a példákat.
Azon meg hülyeség rágódni, hogy csak senkit sem érdeklő sportágakban nyerünk, hiszen ez valahol a legtöbb országra igaz, ugyanis a sportágak nagy része csak egy kisebb területen igazán népszerű. Nincsenek a világon mindenhol egyformán közkedvelt sportok, legfeljebb az atlétikára és az úszásra mondhatjuk ezt. Még a labdarúgás sem ilyen, hiszen csak Európában és Dél-Amerikában igazán népszerű, Észak-Amerikában és Ázsiában több csapatsport is megelőzi népszerűségben.
Nézzük a vívást. Több aranyuk van az olaszokbak, mint nekünk, elég nagy is az olasz dominancia, a mienk is remgeteggel összekerültek. De nekünk sikerült először 3 arany egymás után, Szilágyi Áron révén. Gerevich Aladárék évekig uralták a csapatot, és évekig szinte biztos volt, hogy mi nyerjük meg.
Úszásban is vannak jobbak, de Hosszú Katinak az első, aki mind a 4 vegyesben tartja a világcsúcsot (rövid és hosszú pálya). Nagyon kevesen vannak, akiknek minden úszásnemből van aranyunk, már mi is azok vagyunk. Vannak hatalmas úszóink, akik most vannak a pályafutásuk végén (Cseh Laci, szerintem Katinkába is már csak maximum egy olimpia van), de vannak fiatal tehetségeink (Milák Kristóf, Németh Nándi, Késely Ajna vagy a még fiatalabbak Veres Laura, Mihályvári-Farkas Viktória). Kajak-kenuban a dominanciánk idén nagyon átjött, vezetjük belőle az éremtáblázatot. A 2. legtöbb arannyal rendelkező kajakos is a mi színeinkben indul (Kozák Danuta, aki mellesleg a legsikeresebb női olimpikonunk is) de persze itt is vannak fiatlabbak, itt is történelmi triplázás női K-4 500 m-en. A vízilabd a másik sportág, ahol nincs még egy olyan nemzet, mint mi. Senki másnak nincs ennyi olimpiai aranya és érme, itt is van történelmi triplázás. 2000-2008 és remélem, hogy most megindult újra felfele.
#9
A magyar drukkerek memóriája mint az aranyhalé, de a nosztalgiafaktor kiveri a biztosítékot.
A magyar férfi vízilabda válogatott utoljára 2008-ban nyert érmet olimpián. 2012-ben és 2016-ban a "Benedek-kemény garnitúra" a parádés 5. helyet "szerezte" meg.
A lányok meg soha nem voltak jobbak 4.-nél, és soha egyetlen EB-t, VB-t nem nyertek meg.
A hatalmas Cseh Laci soha nem nyert olimpiát, miközben a kevésbé hatalmasok azért itt ott leakasztottak egy-egy aranyat.
Katinkára mindenki sértődötten köpköd, pedig nem ő az első és vélhetően nem is az utolsó, akinek rosszul jött ki a lépés. Gyurta Dani pl. 2012-ben aranyat nyert 200 mellen, aztán 4 év múlva 17. lett ugyanezen a távon.
Aki nem fejezi be győztesként - mint pl. Kovács Ági -, annak legyőzöttként kell abbahagynia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!