2/2 anonim válasza:
A rájátszásba 16 csapat jut be, úgymond a csapatok között azt nézik valamire, aki bejut a rájátszásba, mégha ki is esnek az első körben, már akkor sikerként könyvelik el a szezont valamilyen szinten. Persze ezalól kivételt tesznek azok a csapatok, akik tankolnak, tehát nem érdekük a győzelem , azért, hogy a játékos börzén (drafton) jobb helyeken tudjanak választani, majd az új játékosokból. Ilyen csapat a 30-ból általában 2-3 esetleg 4 csapat van, tehát ők a szezon elején eldöntik, hogy nem fognak a rájátszásba jutni. A rájátszásban Kelet és Nyugat külön ágon megy 8-8 csapat. Amíg nem marad 1-1 csapat ezek lesznek a keleti és nyugati bajnok, akik, majd a nagydöntőben megmérkőzhetnek egymással a bajnoki címért. A párharcok 4 yertes meccsig zajlanak, aki először eléri a 4 győzelmet az tovább jut illetve a döntőben egyértelműen ő lesz a bajnok. Régen, mikor én kezdtem nézni az NBA-t az első körben mégcsak 3 meccset kellett nyerni a továbbjutáshoz. A magasabban rangsorolt csapat kapja a pályaelőnyt, tehát ez annyit tesz, ha 7 meccsig tartana egy párharc, akkor a magasabb kiemelt játszhatja otthon a végső meccset. Illetve volt egy idő, amikor a nagydöntő 2-3-2-ben zajlott, ami nagy előny volt a gyengébb csapatnak, ha nyert 1-et idegenben és 1-1-gyel utazott haza , akkor hazament és az otthoni 3-mat elcsípte, akkor bajnok. Most 2-2-1-1-1-be megy a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!