Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mit mond erről a 107%-os...

Mit mond erről a 107%-os szabály az F1-ben?

Figyelt kérdés
Ha a szabadedzéseken és az időmérőn valamelyik kocsi műszaki probléma vagy egyéb gond miatt nem tud mért kört futni,akkor nem indulhat a versenyen?
2010. júl. 20. 09:47
 1/8 anonim válasza:
Ha nem fut mért kőrt az időmérőn akkor 107% os szabály nélkül sem indulhat el ha jól tudom.
2010. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyne indulhatna el/107 nélkül, az előzőnek/. De csak a boxból, vagy az utolsó helyről.
2010. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak úgy elgondolkodtam,hogy az addig ok,hogy a 107%-on kívűl teljesítő kocsik nem kapnak rajtengedélyt,de mi van akkor,ha a kiscsapatok elkezdenek trükközni és szándékosan nem futnak gyors kört - így elméletileg idő nélkül állnának és (ahogy a második hozzászóló írta) akkor elvileg indulhatnának a versenyen a boxból vagy leghátulról.

Kíváncsi leszek mit találnak majd ki erre...;)

2010. júl. 20. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Multkor volt az, hogy alonso-nak nem tudták össszeszedni a kocsiját, ezért nem is ment időmérőn, és utolsónak, a boxutcából ment.
2010. júl. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 107%-os szabályt jövőre hozzák vissza a forma1-be. Ha egy versenyző nem tud mért kört teljesíteni, akkor a versenybíróság döntheti el, hogy engedi-e az adott versenyzőt indulni. Ezt a szabadedzések időeredménye, illetve a kocsi teljesítménye alapján állapítják meg.
2010. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugy olvastam ha műszaki probléma miatt nme tud mért kört futmi akk a boxból elrajtolhat a futamon! Am vhol kiszámolták valamelyik időmérő után h az 1. és az utolsó között csk 104% volt
2010. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

most OFF-olok egy kicsit.


A boxból való rajtolásnál a versenyírák felülvizsgálják majd az esetet. Ha nem így lenne, a kisebb, lassabb csapatok autói, akik nem tudják teljesíteni a 107%-ot, minden időmérőt kihagynának műszaki problémára hivatkozva.



Bocsiiii:)

2010. aug. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az elsö idöje a 100% ha valaki 107% felett megy nem indulhat a versenyen
2010. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!