Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért csak cukormentes energia...

Miért csak cukormentes energiaitalt isznak a konditerembe?

Figyelt kérdés
A cukor megemelné az inzulint vagy valami szarsàg ami miatt csak light zero cuccokat isznak?
2018. okt. 1. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Ennek lehet több oka is. Az én okom amiért cukormentes energiaitalt iszok edzés előtt, mert szeretem, nem akarok bevinni cukrot még edzés alatt,előtt,után sem és van benne koffein ami kicsit segít pörgetni.
2018. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert normális testépítő nem fogyaszt cukrokat ( = egyszerű szénhidrátokat).


A komplex szénhidrátok kellenek a glikogénraktárak feltöltéséhez és az állati fehérjékhez hasonlóan fontosak szinte az izomépítésben. Az egyszerű szénhidrátok viszont (talán az edzés utáni turmixot leszámítva) csak végigszaladnak az emberen és leginkább zsír lesz belőlük.


Az energiaital egy káros dolog amúgy, testépítőnek nem való, mint az alkohol, cigi, fű, cukros üdítők sem, de néha én is szoktam inni mert finom (koffeint be lehetne vinni koffeintablettával is, az még olcsóbb is), de akkor már a kevésbé szarabb cukormentes változatot iszom. Én heti 2-3 negyedliteres cukormentes energitaitalt iszom

2018. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok testépítő azért valamelyest egészségtudatos (mondjuk én egészségtudatosságból semmilyen energiaitalt nem iszom, bár nem vagyok testépítő), illetve van, aki szálkásít és nem akarja cukorra pazarolni a keretét, érthető módon. Én kismillió kalóriából sem pazarolnék cukorra semennyit sem, ha nem muszáj. Ha jó neki az energiaital úgy is, minek a cukor?

Van, akinek tényleg nem jó a vércukorszint felesleges megdobása. Én normál esetben nem érzem ezt meg, ha összetett szénhidráttal történik s az étkezésemben bőven van más is, de kifejezetten a cukor nem esik annyira jól, mint a cukornélküliség. Plusz le is nyom, ami eléggé nem célom, ha edzeni akarok, de máskor se jó, hogy leesik az energiaszintem.

Úgyhogy lehet rá ok bőven.

2018. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes vàlaszokat mznt a zold
2018. okt. 1. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Koffein tartalom miatt, fáradtság előtt betolnak egyet es mehet is egy sportolás...
2018. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!