Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mogyoró fehérjetartalma?

Mogyoró fehérjetartalma?

Figyelt kérdés

ti beleszámoljátok a fehérjetartalmát a napi étkezésetekbe?

illetve esti túróhoz van valami tippetek hogy mivel ehetném?


2016. szept. 30. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Beleszámolom. Minden este mogyorót eszek nasiként, kellemest a hasznossal. Túró finom lehet ha szórsz rá valamilyen fehérjeport esetleg, vagy öntesz rá joghurtot stb.
2016. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esti túrót leszoktam turmixolni banánnal es tejjel, vagy magát a túrót meg öntöm csokiontettel
2016. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 200g túrót szoktam, 50g tejjel 6db édesítőszerrel és vízzel leturmixolni. Ehhez lehet gyümölcsöt pl. barackot, szőlőt, málnát, kivit adni, vagy kókuszreszeléket, kakaót, fahéjat, mézeskalácsfűszerkeveréket és még ezer dolgot hozzáadni.
2016. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mogyoróvajat eszek, beleszámolom, habár az a 10grammnyi fehérje se ide, se oda.

Túrót 2 adag fehérjével össze turmixolom és tejjel/vízzel felöntve megiszom.

2016. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
persze.
2016. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Proteáz inhibitorok miatt nem számolnám bele, ha jelentős mennyiségről van szó.
2016. szept. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

napi 100 g, de eddig úgy tudtam hogy a növényi nem hasznosul teljesen, akkor ez nem igaz?

és mivel 2g/tskg-nál több nem hasznosul akkor magyarul kárba veszett nekem napi 20 g

2016. okt. 1. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Napi 20g azért nem a világ vége. A növényi fehérjéből nem mindegyik olyan értékes, mint az állati. Vannak jobbak, rosszabbak. Az ilyen magfélékkel az a baj, hogy a növény ezzel nem táplálni akarja a kis tested, hanem azt akarja, hogy az túlélje az emésztőrendszered, és a kakádból új növény sarjadjon. :) Emiatt olyan anyagokat tartalmaznak, amik gátolják a fehérje emésztését (egyesek szerint a többszörösen telítetlen zsíroknak is van ilyen hatása). Ezért is van az, hogy a mogyoródarabok, mák, és hasonlók kb. úgy jönnek ki belőled, ahogy bementek.
2016. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!