Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az erősemberek miért nem...

Az erősemberek miért nem alkalmazzák a low bar guggolást és a szumó felhúzást?

Figyelt kérdés

2016. szept. 25. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert egy versenyszámban sem fogadják el ezeket, sima guggolás és felhúzás kis terpesszel szélesebb fogással. Arra kell edzeni és erősödni, amit kérnek, amiben össze tudjátok versenyen mérni az erőtöket.


Ha fekvenyomó versenyre megyek én sem fogok neki szűk tricepsz nyomást csinálni fekvenyomó rúddal edzésen és arra pazarolni energiát nemde ?

2016. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eroemelo versenyen is low barban guggolnak magyterpeszben
2016. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, én is a szumó felhúzásra értettem.
2016. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Susu erősemberekről volt szó nem erőemelőkről. Vágod, hogy a strongman meg a powerlifter verseny nem ugyanaz.
2016. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Strongman és Powerlifter :) Guggolás azaz Squat.


Nem kell egymásnak ugrani :D

2016. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom. Felre olvastam siman versenyt olvastam h egyik versenyen sem alkalmazzak :/
2016. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem írtam versenyt.De nem értem,akkor strongman versenyeken nem lehet low barba guggolni meg szumó felhúzni?
2016. szept. 25. 19:12
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert az erőemelők elég gyakran így csinálják a 2 gyakorlatot,de erősemberektől még egyszer se láttam
2016. szept. 25. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez inkább alkati dolog náluk szerintem. Strongmanben sem tiltja a szabályzat versenyen, hogy sumóban húzz, sőt ott lehet gurtnit is használni és az is érvényes ha a súly elindul vissza negatívba és onnan húzod vissza. Lehet hitchingelni ezerrel.
2016. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sumo felhúzás az évek óta tilos. Korábban engedélyezve volt, de már nem lehet úgy húzni. A low bar guggolás az választás kérdése, nem tilos. Azért guggolnak így, sok versenyszám esetében mert nem kell földig guggolni. Meg van határozva egy szint. High bar guggolással ezt a szintet gyakorlatilag úgy is lehet hozni, hogy full egyenes a felső hát /nem dől előre/, tehát nincs úgy benne a gyakorlatban a derék, mint a low bar-nál. És ez, hogy "nincs úgy benne a derék" annyit jelent, hogy az adott súllyal pl. nem 1 et tud guggolni, hanem 4-5-6-8at is akár. Mivel a comb izom többet bír mint a derék. Haérdekel esetleg a naturán testépítés és erősport nézz rá a csatornánkra:


https://www.youtube.com/channel/UCpaqDMYSZ1vLM8qKJXFJbxg?vie..

2019. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!