Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szójafehérje miben más a...

A szójafehérje miben más a többi fehérjétől, miért az a legolcsóbb? Valamint a stillmass megbízható?

Figyelt kérdés
Láttam,hogy mindenütt a szójafehérje a legolcsóbb termék,eddig csak tejsavókat próbáltam,esetleg rizs fehérjét és ennyi. Valakinek tapasztalata?
2016. márc. 6. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Mert novenyi ezert testepito celra nem alkalmas vagy csak bizonyos esetekben es mert osztrogent termel
2016. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem teljes az aminósavprofil, puffaszt, gyomrod kikészíti, 4-5x mennyíségű víz kell oldani. Elenyésző szinten valóban ösztrogénesíthet is. Egyetlen pozitívuma a csontokra gyakorolt jó hatása. Hiába érnek el vele könnyedén 90% fehérjetartalmat, ha az nem komplex.
2016. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az ösztrogéntermelés baromság, ezek laborteszteken mennek át, minden ami EU-s. Nyugodtan lehet szedni csak annyi, hogy tényleg nem tejsavó. Ha próbáltál tejsavókat próbáld ki a stillmassét vagy azonos árban myprotein vagy MHN. Bár én a Biotechtől fogyasztom a Brutal Muscle On-t és baromi jó, igaz egy hónapra 8.000Ft van azt hiszme kerekítve de mellé egy multivitaminnal a havi tápkieg 10.000Ft.
2016. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Na ide megint az okosok írtak!! Semmi baj nincs a szójával a hátránya a tejsavóval szemben NEM AZ AMINO PROFILJA ,mert az teljes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ha nem a felszívódás ideje és a hasznosulása!


A szója 40-60 perc között szívódik fel míg a tejsavó 30 illetve a szója hasznosulása egy 15-20%-al rosszabb a tejsavónál (elvileg,bár szerintem kevesebb)


A Stillmass nem rossz csak már azok is megdrágultak amúgy a szójájuk kifejezetten jó .jól oldódik ízre is korrekt ára meg még mindig jó a többihez képest! Én már egy másfél éve azt használom! Semmi gond nincs vele!


na ,de hogy mért a legolcsóbb.. hát azért ,mert abból van a legtöbb és a legkönnyebben előállítható és a legköltséghatékonyabban! :)

2016. márc. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A szója fitoösztrogént tartalmaz (nem "termel" 1-eske, hanem TARTALMAZ), ami olyan növényi eredetű vegyületek gyűjtőneve, amelyek képesek a női nemi hormonhoz hasonlóan, a szervezet ösztrogén receptoraihoz kötődni és ott hatást kiváltani.

Ez az egész fitoösztrogén hiszti elég újkeletü dolog, rengeteg táplálék (pl.: vörösbor, lenmag, eper, áfonya, földimogyoró) tartalmaz ösztrogénhez hasonló anyagot, ez csak most vezetö hír mindenütt, hogy az emberek beijedjenek és "egészségtudatosan" vegyék tovább a GMO takarmányon nevelt, antibiotikumozott tehenek tejét és annak származékait (pl. tejsavó fehérje).

Tejipar vs. globális felmelegedés lobbi (A szarvasmarhatenyészet játszik a legnagyobb szerepet az ózonréteg rombolásában, hiszen a tehenek metánt bocsátanak ki az emésztörendszerükböl.)

Ázsiai országokban hagyományosan nagyon sok szóját fogyasztanak, ennek ellenére a férfiak és nők sem szenvednek hormonproblémáktól, illetve a terhességek bekövetkezésének aránya sem alacsonyabb. Söt...ezeken a vidékeken ritkább az emlőrák; a prosztatarák enyhébb lefolyású, kevesebb a béldaganat előfordulása is.

Erröl ennyit.


A kérdésre válaszolva: mivel a tej elöállítása sokkal körülményesebb, drágább (takarmány, víz, gyógyszerek, telep bérlése), így a belöle készült termékek is drágábbak nyilván.

Párom is és én is szedünk Stillmass-t, a nagyobb mennyiség egyszerre beszedése utáni puffadást leszámítva abszolút semmi negatív hatása sincs. Ezt úgy küszöböljük ki, hogy Naturize-zal váltogatjuk. :)

2016. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
tegnap 12:15 Elég jól összeszedted ,de annyit hozzáteszek ,hogy a szója izolátumok már nem tartalmaznak fitoösztrogéneket!
2016. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A stillmassal egyetlen egy problémám van. Vagyis kettő :D :D

1) Nem olyan fincsi, mint egy nagymárkás fehérje (szájtek)

2) A csomagolás elég kényelmetlen. Ez a visszazárható celofános zsák, aztán viszlát. Ugyanabból van: Tejsavófehérje (vagy ami rá van írva). Az alap összetevők minőségében bátran megbízhatsz. Mondom: Az íze GYENGE. Nem rossz, csak gyenge (Gainer PRO 22 -t nyomok most, DE EBBE NINCS CUKOR!)


A szója, mint írták: hát olcsón előállítható nyersanyag. Lehet próbálkozni szójával, én is akarok. De valami olyasmit kéne kifogni, mint a Zimbo -ban láttam: 25kg -os papírzsákban volt szójafehérje koncentrátum. Kb szaré-hugyé vehette a cég. Mert egyébként nem éri meg a 2800-3500Ft /kg szójafehérje, akkor se ha izolátum. Van a Stillamassnak natúr szójája, 2000Ft kilónként. Nem kostoltam, de biztos nem venném meg az íze miatt.

2017. júl. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!