Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék kilábalni a...

Hogyan tudnék kilábalni a túledzettségből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már többször is írtam ezzel kapcsolatban ide, viszont egyik válasz sem segített. Már elég hosszú ideje húzódik a túledzettségem, tavaly előtti nyáron ütött be komolyan, nem vettem észre a jeleket, ezáltal nem reagáltam időben a dologra. Aztán utánanéztem mi lehet a bajom, elmentem orvoshoz, beküldött vérvételre, mert hogy neki fogalma sincs, vérnyomásom magas volt, ennyit tudott csak megállapítani. Elmentem vérvételre, megvolt az eredmény ,elvittem, az alapján elméletileg minden rendben van velem, volt teljes edzéskihagyásom is, kb 2 hónap, néha-néha megejtettem egy edzést, vagy futottam, hasonló dolgok, de nyilván nem teljes erőbedobással csináltam. Szeretnék visszatérni a régi énemhez.

Hangulatváltakozásaim vannak, alvászavarok, nem alszok elég mélyen, hiába alszok 8-10 órát, még akkor is fáradtnak érzem magam, nem bírok rendesen koncentrálni sem,idegrendszer is a háttérben lehet, kávét már nem iszok, egész nap csak szédelgek, rossz a közérzetem. Abban "reménykedek", hogy esetleg valaki volt már ilyen helyzetben és tudna nekem segíteni. 19/f



2016. febr. 17. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy túledzettség?

Emögött a tünetek mögött sok dolog lehet.

Szedj kiló számra magnéziumot, lehet ez a baj.

2016. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az edzés váltotta ki ezeket a dolgokat, mert akkor nyáron eléggé nyomtam az edzést, és nem biztos, hogy rendesen regenerálódtam mindig.
2016. febr. 17. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Pihenessel es sok alvassal esetleg
2016. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt egy időszak amikor nagyon aluszékony voltam, ezalatt azt értem, hogy már este 8-túl képes voltam aludni reggelig, ami nem jellemző rám, most viszont épp az ellenkezője van, egyetemista vagyok, és mire odajutok, hogy lefeküdjek (11-12) már szinte nem bírok elaludni. Felkelek éjszaka stb..
2016. febr. 17. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:
a TÚLEDZETTSÉGNEK SEMMI KÖZE HOZZÁ, HA TÚLEDZED MAGAD, PIHENSZ 1-2 HETET ÉS MEGSZŰNT, EZ MÁS LESZ.
2016. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
-Caps lock
2016. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem a két évvel korábbi edzésed okozza ezt.
2016. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En egy jo eros multivitamin csomagot.rengeteg magneziumot,es egy sportorvost,ja es egy sportmasszast ajanlanek.egy probat meg er,en a helyedben mindenkeppen ezt tennem.sok sikert a gyogyulashoz.ha kivancsi lennek ra,hogy miert ezeket irtam,kerlek keress meg privat uzenetben.
2016. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen, mikor heti 60-70 óra munka + egyetem + heti 20-25 óra utazás + heti 4-5 edzés + minden nap kaját főzni téma mellett 15-20 órákat aludtam. kb. 3,5 hónapig működött, utána ko. Kellett egy jó hónap mire összeszedtem magamat. De akkor is hasonlót tapasztaltam mikor nappalin jártam egyetemre, előadásokra nem jártam be, lefeküdtem hajnali 2-5 között, 12-14-ig aludtam. Felborult a napi rendem, hiába aludtam 10-en órákat, fáradt voltam egész nap.

Valamint előző munkahelyemen úgy dolgoztam, hogy 3 nap 6-18-ig, egy nap pihi, 3 nap 18-6-ig, 2 nap pihi. Akkor is folyamatosan fáradt voltam, nem volt egy heti, de még napi rendem sem, összezavarodik a szervezet.

Szerintem sincs ehhez a túledzettségnek semmi köze mint írták. Csinálj egy stabil heti rendet, amihez folyamatosan tartod magad. Minden nap felkelsz reggel 6-7 fele, ha nincs előadásod, órád akkor is, és minden este lefekszel 11 de legkésőbb 12 felé. Ez legyen az alap. Utána lődd be az étkezéseket (7-10-13-16-20-22h), minden nap kb. ugyan abban az időpontban végezd az edzésedet (pl. este 6kor), valamint az agyi terhelést is ugyan arra az intervallumra időzítsd (8-5ig, ha van előadás, ha nincs). Nyilván el lehet térni néha, van hogy előadás is este fél10ig tart, vagy csak délelőtt van időd edzeni, másnap zh, akkor úgy is tanulsz 2-3-ig, de legyen egy alapod. Nem egyik napról a másikra szoksz hozzá, idő, hetek, hónapok kellenek hozzá. Szedd össze magad, jó lesz az, hajrá! ;)

2016. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :)
2016. febr. 17. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!