Ez a csaj hogy bírja el azt a 140 kilós embert?
Ez hol 140kg?
Amugy meg vizbe állnak
Úgy, hogy vízben áll, Arkhimédesz törvénye szerint ugye veszít a saját testsúlyából, így a 140 kilós ember súlyából (akinek egyébként a lábai belelógnak a vízbe, így neki is kevesebb súlya) ki kell vonni a kiszorított víz mennyiségét és máris kiderül, hogy kb. a saját testsúlyát tarthatja pluszban.
Márpedig az embernek illik elbírnia a saját testsúlyát, ez nem nagy mutatvány.
Csak úgy megkérdezném hogy 2 lábszár térdig hol szorít ki 10 liternél több vizet? Az 10 kiló. Ez a nő akkor 130 kiló?
Ha meg 2 sípcsont+izom 70 kilót számítana, akkor az ember max derékig süllyedne majd átmenne bójába.:D
A 61%-os nem érti, hogy a nő a saját testsúlyából veszít annyit, amennyi vizet kiszorít. :)
Tehát csökken a saját testsúlya és mivel azt minden valószínűséggel gond nélkül elbírja, ezért tud annyival nagyobb terhet a vállára venni.
Na látom gyerekek rengeteg a megmondó ember itt, de ha már fizikáról kell beszélni, akkor legjobb esetben is csak pislákoló gyertyalángok láthatóak.
TLDR verzió:
A csaj a víz alatt vette magára a csávót, így csak fel kellett állnia. Ahogy kerültek ki a vízből csökkent a felhajtóerő, viszont az alsó ponton (ami a legnehezebb) túllendítette a felhajtóerő. Szóval változott a tömeg amit valójában mozgatnia kellett: nőtt ahogy felállt. Álló pozícióban megtartani pedig már nem nagy kunszt. Ja, és a csaj nyilvánvalóan erőemelő.
Nah akkor csak hogy helyére tegyünk pár dolgot:
Gyúrós... tőled mást nem is vártam.
A vízkiszorításos dolog okés a 76%os emberkétől, csak nem.
Egyrészt a vízkiszorítás nem úgy működik hogy beledobsz egy 10 kilós tárgyat, és 10 kilót kiszorít. A dolog úgy működik, hogy a kiszorított víz által felhajtóerő jelentkezik a testen.
Ez függ a tárgy méretétől (térfogat), és a folyadék sűrűségétől. DE! Csak a felhajtóerő nagysága egyenlő a kiszorított víz súlyával. Ez nagyon lényeges különbség.
Persze a csávó lába benne van a vízben, és akkor az kiszorít valamennyit, és annyival is kevesebb. Csak ti valamiért azt gondoljátok ahogy látom, hogy a test feltétlen lebeg a vízben, ami nem igaz.
Most csak hasra ütés szerűen: a 2 lábszára teszem azt nyom 8-8 kg-ot. Viszont a vízkiszorítása nem több, mint 5l víz (5kg) a KETTŐNEK. Szóval fogadjuk csak el hogy nem, nem a saját súlyát kell a csajnak megtartania.
DE! Mindenki csinált már ilyen nyakbavevős dolgot a vízben. Hogyan csináljuk? Az alsó leguggol a víz alá, beleül a nyakába a felső ember, és felállsz.
Ilyen formán adjuk össze az egyenletet: a felső embernek csak a feje látszik ki -> nagy vízkiszorítás -> nagy felfelé ható erő. Az alsó víz alatt van -> nagy vízkiszorítás -> nagy felfelé ható erő.
Ezután ahogy áll fel az alsó ember csökken a vízkiszorítás (a test nagysága ami a vízben van), így csökken az az erő ami segíti a felállásban. Viszont a guggolás legnehezebb szakaszán a legnagyobb a segítség, és (majdnem) lineárisan csökken ahogy áll fel. Még ha tényleg 130-140 kilós a pasas, a teljes (majdnem teljes) súlyát csak akkor kell elbírnia, amikor már kint van a vízből: álló pozícióban.
Hozzátenném hogy a víz segít oldalról is stabilizálni a csajt, mivel medence, és sűrűbb közeg a levegőnél. Ilyen formán képes rá.
Ja, és a csaj nyilvánvalóan erőemelő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!