Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi zajlik le a szervezetben?

Mi zajlik le a szervezetben?

Figyelt kérdés

Amennyiben edzest kovetoen tegyuk fel az nap mar nem eszunk.mi lesz a mikroszakadasokkal?a szervezet megjavitja,es maradunk az eredeti eroszinten,vissza esunk,vagy kepes valahonnan kivenni feherjet?(ha pl hosszabb ideig nincs feherje bevitel,de a szivizmot meg javitani kellen?

Minden valaszt ertekelek.


2015. okt. 15. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszeri alkalommal semmi lényeges nem történik, nyilván elkezdi a szervezet a regenerációt, csak lassabban.

Ha hosszú távon csinálod, akkor meg egy idő után nem fogsz tudni edzeni, így nem is lesznek mikroszakadások.

Ha meg egyáltalán nem eszel fehérjét, akkor előbb-utóbb meghalsz, ez jóval nagyobb probléma, mint a fejlődés elmaradása vagy az erőszint visszaesése.

2015. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt,megy a zold kez.Valaki aki esetleg letudja irni pontosabban?:)
2015. okt. 15. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Éns em értek ám nagyon hozzá, de leírhatom, amitén olvastam.


Nos,ha az előző étkezésedből még érkeznek aminosavak (a lassú felszívódású fehérjéből 8 óra után még simán van, nem tudom, mi a maximum idő, olvastam szerintem már 11-12 órát is), akkor azt használja a test. Ha ennek vége, de nem eszel semmit, akkor állítólag a per pillanat felesleges emésztőenzimekből bont (de hogy akkor mi lesz a legközelebbi evéskor, azt nem tudom)...?

Utána viszont nyilván izmot kell bontani, mivel a test nem tárolja a fehgérjét raktárakban, csak az izmokban. A szívizmot rövidebb távon nem kell félteni, vannak kevésbé fontos izmok, amikből bontani tud a test. A szívizom úgy kb. az utolsó lesz, előbb leszel sorvadt izmú, de viszonylag működőképes.


Azokat kellene megkérdezni, akik 36+ órában időszakos böjtölnek, minden héten, életmódszerűen s valamit értenek is hozzá. Én mindennap törekszem a megfelelő fehérjebevitelre, a 23/1 időszakos böjt elég népszerű s nem tudok róla, hogy lefogyasztaná az izmokat, én pedig ennyi időt nem hagyok ki a kellően fehérjedús étkezéseim között. (Izmom sincs sok, de ez más kérdés, épp ezért ragaszkodom ahhoz, ami van, sőt, növelni szeretném őket.)

2015. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szervezet saját magából vesz el vagyis izomból vesztesz. A legrosszabb dolog edzés után nem enni főleg egész nap. Szerintem ki se birná az illető. A szívizom javitást gondolom csak véletlen irtad.
2015. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez elég mély téma :D

Attól hogy épp kimarad egy kaja, nem lesz semmi bajod. Az edzéstől a szívizmod nem fog a klasszikus értelemben edződni, úgyhogy nem kell aggódj emiatt.


Ha edzel és nem eszel egészen egyszerűen pánik üzemmódba kapcsol át a szervezet, és túl akar élni (ugyebár ez az egyetlen feladata). Sok tápanyagot használsz, de nincs bevitel? Hát akkor bontsunk el izmokat, így kevesebb erőt tud kifejteni, kevesebb tápanyag kell a test fenntartásához.


Szal az izmok lebontásához vezet az éhezés. Mindegy hogy edzel e vagy sem. Ha még edzel is, és éhezel gyorsabb is a folyamat, illetve nehezen regenerálódsz.


Ha valamit szrul mondtam, vagy van ideje és kedve bélakrokk majd belemegy a részletekbe.

2015. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat,ertekeltem.

Hogy oszinte legyek,en is az o hozzaszolasat varom

A szivizmot azert irtam,mert pl ha valaki nem eszik semmi,vagy csak cht 5-6 napig,akkor is hasznalodik,de mibol tudja javitani?

En ugy tudtam,hogy a szervezet nem kepes lebontott izombol aminosavat hasznositani.

2015. okt. 15. 22:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!