Ez hogy is van?
Többször láttam, hogy rendes izomépítéshez olyan gyakorlatok kellenek, amikből max. 12-15-öt tudunk csinálni.
Ez azt jelenti, hogy az utolsó sorozatnál, mikor már leszakad a karom (képletesen szólva) akkor is ki kell passzíroznom magamból azt a 12-es ismétlésszámot?
Amit még szabályosan, esetleg kis csalással bukásig meg tudsz csinálni. Tehát nem úgy, hogy érzed, hogy kezdesz fáradni és lerakod a súlyzót, hanem amennyi megy. Egyébként ez sem kőbe vésett, hogy 12-15 ismétlés. A nagy súlyos alapgyakorlatoknál pl nem árt akkora súlyra is felmenni piramisban, amiből már csak 6-8 megy. Egy példa: kezdek fekvenyomni 60-al, ez bemelegítés,nyomok pl 15-öt. Ez nem megy bukásig, hiszen bemelegítés és nem az a cél, hogy lefárasszam magam munkasorozat előtt. Majd nyomok pl 10-et 80-ba, majd 8-at 100kb-ba és 115-120-ba 6-ot, ha megy, ha nem akkor kevesebbet, de ezek már bukásig mennek. Ebbe a nagy súlyba (relatív a nagy, mert van akinek ez a bemelegítő súly:) ) nyomok még 2-3 szériát és utána lemegy 90-100-ra egy befejező sorozatra. Ez is bukásig.
De ha utána mondjuk tárogatás jön mellre, ami már egy izoláló gyakorlat, akkor nem piramisozok, hanem veszek egy jópofa 20-25 kilós súlyzót (attól függ mennyire érzem magam erősnek) és azzal küldök a mellizomra 3-szor 112-es sorozatot.
Vagy pl a vádli az kimondottan szereti a 15 feletti ismétlésszámokat is. Tehát nem kőbe vésett a 12-15 ismétlés.
Rendben értem :)
Nem is ezen a 12-es ismétlés számon volt a hangsúly, hanem azon, hogy milyen kapacitással kell végezzem a gyakorlatot, ahhoz, hogy hatásos is legyen.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!