Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik irányba menjek?

Melyik irányba menjek?

Figyelt kérdés

Egy eléggé mackós srác vagyok. Nem túl magas, 176/105. Viszont azt mondják sokan, kb 80-90 kg-nak nézek ki, gondolom a gyúrásoktól, amit eddig végeztem. De nem vettem túl komolyan, csak pár hónapnyi edzés..de soha nem tűnik el.


Azt mondta egy testépítő srác, hogy olyan a testalkatom, amivel nagyon jól lehet dolgozni, testépítés terén.


Én nem ilyet szeretnék, hanem inkább szálkás testet, de most már én is belátom, hogy egyszerűen ez nem megy. Nagyon nehezen fogyok, nagyon nehezen megy le a zsír. Mindent megteszek pedig. Viszont az izmosodás nagyon megy. És sajnos a hízás is hamar..


Szóval az akérdés, hogy erőltessem tovább a szálkásító folyamatot vagy inkább gyúrjam ki magam mint az állat? :)

Mert az menne.


Köszi. 24/f


2014. aug. 9. 09:10
 1/6 Tgeenay ***** válasza:
Valószínűleg csak azért fejlődsz ilyen gyorsan mert most kezdted.Sok szerencsét bármelyiket választod (én utobbit csinálnám) de ne hidd azt ,hogy "kigyúrni magad mint az állat" olyan egyszerű.Sőt van legalább olyan nehéz mint leszálkásítani.Arról meg nem is beszélve ,hogy úgysem kerülheted el az elsőt sem mert előbb utóbb le kell adnod azt a zsírt hacsak nem akarsz te lenni a 10 éve tömegelő srác.
2014. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

10 éve tömegelő srác? Amúgy úgy gyúrtam eddig, hogy néhány hónapig csináltam, aztán vége. Ezt kb 5x eddig. Szóval gyakorlott vagyok már benne, tudom mivel jár, gépeket használni, stb. De nekem tényleg 1 hónap és úgy nézek ki, mint aki évek óta csinálja. Ezt nem én mondom, hanem mások.


Szóval folytassam a gyúrást. Köszi a választ!

2014. aug. 9. 09:21
 3/6 anonim ***** válasza:
És a diétádban miket kajáltál? kardio edzések mentek?
2014. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van hozzá adottságod, hülyeség elfecsérelni az éveid. Testépítés az egyik legkifizetődőbb dolog az életbe. Biztos lehetsz benne, hogy meglessz az eredménye minden munkának és az egészségedért is sokat teszel vele. Mi más lehetne fontosabb?
2014. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én már a világon kipróbáltam mindent. Mindent, ami csak létezik. 2x le is fogytam 88-90 kg.-ra, de iszonyat gyenge voltam. Nem csak fizikálisan, mindenhogy. Hiszen megvontam mindent, ami csak táplál. Aztán ezt tudtam tartani egy pár hónapig, de ahogy normálisan kezdtem el étkezni, szaladtak fel a kilók. Pedig akkor is még figyeltem, hogy kevés szénhidrát, sok fehérje, mozgás, stb. És mégis. Ez van, én ilyen vagyok, viszont a 100-105 amin megragadok szerencsére, tovább nem hízok. Hát a gyúrás..igen, ez marad nekem végül mégis csak, úgy néz ki.
2014. aug. 9. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Endomorf vagy, van ilyen. Azért a helyes diétával mindenképp próbákozz, ha jól csinálod és ráérzel neked fog a legtöbbet segíteni. Szerintem nagyon megszoktad a magas szénhidrát bevitelt és ezért nehéz a diéta. Elkell határoznod, hogy változtatsz a dolgon és szépen hajlítassz az arányokon. Kicsivel kevesebb szénhidrát a talán több húshoz. Azt is szívessen írnám, hogy több zöldséggel, mert hát tényleg, de az már a második kör. Elsőnek a fehérje/szénhidrát arány változzon aztán jöhet a diéta többi része. A cukor és a szénhidrát fog a leghamarabb zsírpárnáidba menni, az izmaidnak fehérjére van szüksége. Már csak arra figyelj hogy a zsírbevitelt is normális/alacsony szinten tarsd.


"Hiszen megvontam mindent, ami csak táplál." Ilyen nincs, az koplalás nem diéta. A diéta lényege pont az, hogy minden tápanyagból megkapod a szükséges mennyiséget az ideális arányban. Ill. a nagy zsírégetéseknél lehet kevesebb is. Ha többet eszel mint amit ledolgozol, nyilván zsírként fog elraktározódni a felesleg.

2014. aug. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!