Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 2x minden izmot, jó ez így?

Heti 2x minden izmot, jó ez így?

Figyelt kérdés

2 napos edzésterv készítést írtam magamnak, mivel eléggé kezdő vagyok, és így gyorsabban fejlődök, meg egy ideig csináltam 1izom/hét, de valahogy nemigen működik, ezért próbálkozom evvel.

Kijavítanátok, ha valami rossz vagy másképp kellene?


1. Hétfő-csütörtök, 2. Kedd-péntek


1.nap

mell:

Fekvenyomás 4x10

45fokos 3x10


Váll:

Oldalemelés 3x12

Vállból nyomás 3x12


Hát:

Széleslehúzás csigán 4x12

Szűk lehúzás csigán 3x12


2.nap

Bicepsz:

2 kezes 3x12

Fordított 3x12


Tricepsz:

Csigás letolás 3x10

Lórugás? 3x10


Láb:

Lábtolás 5x20

Kitörés 3x15

+ Vádli


2014. ápr. 24. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Így jó, mert nem megy rá rengeteg gyakorlat egy edzésen egy izomra. Tudsz regenerálódni. Próbáld ki, mindenkinek más jön be.
2014. ápr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A sorozatok és az ismétlészámok is rendben vannak?

Köszi:)

2014. ápr. 24. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Én az egyik edzésen megküldeném nagyobb súllyal, amivel 6-8 megy éppen. A másikon pedig magasabb ismétlésszámmal. A sorozatszám oks.
2014. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mindet vegyem le 6-8 ra? A lábat is? mert azt úgy tudom nagyobb ismétléssel kell csinálni...

A másik napon pedig akkor vigyem fel 12-15 re is akár?

Bocs ha sokat kérdezek :)

2014. ápr. 24. 18:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, az alapgyakorlatoknál miért ne mehetnél föl nagy súlyra, amiből 6-8 megy. Sőt van az 5x5 edzésterv, ott 5 megy nagy súllyal. Alapgyakorlatoknál érdemes ezeket így nyomni, hogy erősödj, nyilván nem koncentrált bicepsznél.:)
2014. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kevesek ezek a gyakorlatok az adott izomcsoportra? Én a váll edzésnél raknák be még egy döntött törzsű oldalemelést, hogy a váll minden részét megdolgoztasd. Ha fejlődsz ezzel a módszerrel akkor jó.
2014. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kevés, mert így heti 4 gyakorlat megy ha összeszámolod. A viszont igaz, hogy hátsó vállra az egyik váll edzésen mehetne oldalemelés döntve.
2014. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát én azért gondoltam több ismétlésre, mert nekem az valahogy jobban kifárasztja az izmot, legalábbis úgy érzem.

12-13 omnál éget-süt, pl mikor 1-1 széria után kicsit nyújtom az izmot, akkor meg főleg. A 6-8nál meg semmi, erőlködök, de igazából nem fárad ki az izom, nem érzem annyira...nem tudom miért van ez így.

Lehet valamit félre értettem, szal pl mellnél a fekvenyomást csináljam 6-8-al, utána a ferdét pedig 12-el?

Mert előbb úgy értettem hogy hétfőn magas, csütörtökön alacsony ismétlés

2014. ápr. 24. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:
A 6-8-al fogsz erősödni és így jön a tömeg. Az mindegy hogy te kisebb súllyal kifáradsz, azzal még nem azt éred el, hogy fejlődsz is. Parkettacsiszolással is kifáradsz( ezt dirtboy írta és igaz) mégsem leszel izmos. Ahhoz terhelés kell, nem pici!
2014. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké, értem.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. ápr. 24. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!