Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire jó ez az edzésterv?...

Mennyire jó ez az edzésterv? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mennyire jó ez az edzésterv?

Heti 6 alkalommal edzek a következő felosztással:

Hétfő: Bicepsz-Tricepsz

Kedd: Mell

Szerda: Hát

Csütörtök: Láb

Péntek: Váll

Szombat: Has (+ hétfőn szerdán és csütörtökön is beiktatok egy-egy kisebb hasedzést 2-4 gyakorlat között változó ismétlésekkel)


Általában edzéseknél izomcsoportra 4 gyakorlatot 4 "szériával" (sorozat) és 8-12 ismétléssel (kivéve a hasnál)!


Szálkásító diétát követek 75kg-al illetve 176cm-el!

16F!



2014. ápr. 23. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Tricepsz után nem a legjobb másnap mellezni. Amúgy ha fejlődsz vele, akkor jó. Bár szálkásításnál nem fogsz tudni izmot növelni, de tulajdonképpen azt sem értem, hogy miért szálkásítasz 75 kg-ra. Nem kötözködés.
2014. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A tricepsz-mellel kapcsolatosan azt én is észrevettem, bár fejlődök!

A szálkásítással kapcsolatosan bizonyos esetekben igazad van,de a koromhoz képest és a magasságomhoz képest picit soknak tartom, és legjobb tanúm erre a tükör :)

Amennyire tudom a szálkásítás egyenlő a zsírból való fogyással..s mivel van rajtam felesleg szívesen megszabadulnék tőle..

2014. ápr. 23. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
jól tudod, de közben nincs izomnövelés, jó ha nem vesztünk közben. Én 173 vagyok és 82 kg viszonylag szálkásan, szóval fura, hogy 80 alatt szálkásít valaki, aki magasabb nálam.:)
2014. ápr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem! Valóban 81 kg-an kezdtem el a szálkásítást,néhány hete megközelítőleg 2 hónapja (talán picit sok 81-ről 75-re) viszont a súlyokkal fejlődtem, folyamatosan tudtam növelni, nem éreztem gyengülést!

Azt nem értettem, hogy mire mondtad, hogy "jó ha nem vesztünk közben"..mármint izomra gondolsz? Ilyenkor lehetséges az is, hogy izmot is veszítek? Vagy mire értetted?

2014. ápr. 23. 18:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Kezdőknél előfordulhat rövid ideig izmosodás is zsírleadás közben, de általában izomvesztés is van igen. Ez naturálban így megy sajnos, max csökkentheted jó diétával.

Ha erősödtél, akkor nem vesztettél izmot. Egyelőre.:)

2014. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem! Viszont ha megtörténne még is az izomveszteség mit tegyek? Úgy értem olyan esetben ha még picit fogyni szeretnék?
2014. ápr. 23. 19:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem hirtelen dolog hogy másnap felébredsz és eltűnik az izmod, hanem csökken az erő, kicsit nyeszlettebb vagy stb. Akkor én azt szoktam, hogy pár napig szénhidráttal töltök, majd újra diéta.
2014. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos hát gondoltam, hogy nem egyik napról a másikra történik :)

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!

Kellemes estét!

2014. ápr. 23. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:
szívesen.:)
2014. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tyler913 ***** válasza:

Reménytelenül túledzett leszel ezzel az edzéstervvel. Naturálon,pláne kezdőként teljesen fölösleges heti hat edzés,pláne ilyen sorozatszámokkal (pl. 16 sorozat bicepszre).

Szerintem ha kezdő vagy,jobban járnál heti 3 összetett edzéssel.

2014. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!