Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Meg tudnátok nekem mondani,...

Orbán Nándor kérdése:

Meg tudnátok nekem mondani, hogy hogyan gyúrjak lábra, pl. hogy erősebbet rúgjak (fociban)? . Ha lehet a ne konditerem legyen az. és sűrgős lenne

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A rúgás egy kombinált mozdulat, rengeteg izom vesz részt benne. Guggolás, kitörés, ugrálókötél, mind saját súllyal, de ezek egy idő után súlyzó nélkül már nem fognak erősíteni a lábadon.
2014. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bonjasky (a K1 bajnok) mondta egyszer, hogy ahhoz hogy minél erősebbet rugjon, napi több ezret rúg.

De szerintem 3 dologtól is függ: erőnlét (bármilyen lábedzés, ami foci edzéseken menni szokott, rohadt sok guggolás, lépcsőzés, sprintelés), testsúly (minél nagyobb a tömeged annál nagyobb az erő amit a labdára tudsz kifejteni, fizikai szempontból, ehhez konditerem és étrend) és technika (ez tán a legfontosabb, ezért jó ha magát a rugást gyakorlod, nagyon sokat - pl beállsz messzire egy falhoz és amilyen erősen csak bírod odarugod, és ezt megismétled több tízezerszer :D)

Szóval több dologból tevődik ez össze.

2014. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi mind2!:)
2014. ápr. 14. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:

így van, kitörés guggolás, sprint stb ezek jók izom erõ növelésre, de a labda rúgása nagyon függ a technikától is, tehát a legcélravezetõbb az lenne, ha kapura rugdalnátok. mi bátyámmal mindig azt csináltuk, hogy õ állt a kapuban én meg lõtem a bombákat, amíg el nem törött az alkarja :D

akkor sajnos mindketten leszoktunk a fociról... már bánom, pedig az edzõ szerint tehetséges voltam, de ki a franc gondolta volna 14 évesen, hogy ebbõl meg lehet élni :D

2014. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!