Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Montez segítesz?

Montez segítesz?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 14:58
 1/6 A kérdező kommentje:

170cm 60kg lány vagyok.

Novemberre szeretnék leadni 5kg zsírt, és felpakolni magamra pár kg izmot, hogy azért már látszódjon valami.

Fontos lenne nagyon tudsz ebben segíteni?

Amit fogok enni rizs, zabpehely, alma, túró, tojás, joghurt, hal, hús, zöldség

ezeket milyen arányban és mennyit?

2013. szept. 22. 15:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így egyszerre nehez megy, hogy izmosodj és zsírt is adj le. Különbözö étrend kellene hozzá. De kezdőknél kis izom jöhet szálkásításnál is.

Szóval napi 2gx ttkg legyen a fehérje, lányoknál elég ez, főleg ha van zsír is rajtad. A ch is legyen először 2g xttkg körül, zsír 0,5g xtkg.

Ha nincs heti fél kg fogyás, akkor kicsit csökkented a ch-t.

Sok gyümölcs ne legyen diétánál, max egy-két alma.

A kaják tápanyagmennyiségét tápanyagtáblázatokból láthatod.

Pl 100g csirkemellben van 24g fehérje.

írj, ha nem világos, akkor részletesebben írom le.

2013. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

amúgy adatok alapján rendben lennél, nem tuti, hogy neked le kellene adni 5 kg zsírt, de te látod.:)

Novemberig nem sok idő van, pl egy férfi is csak havi netto 1kg izmot tud felszedni, ha jó a genetikája, étrendje (ami ugye tömegnövelő étrend, nem szálkásító diéta!). Egy nőnél ennek szerintem max a fele érhető el naturálban.

2013. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ma voltam bevásárolni ezeket vettem, holnaptók kezdem el.

zabpehely, köles, krumpli-pár szem csak, zöldségek-újhagyma, lilahagyma, paprika, paradicsom, répa, cékla, gyümölcsök-1kg zöld alma, vettem cottage cheeset és fekete kenyeret-ilyen 7 szeletes, 2 csomag 96%-os csirkesonkát, 1 csomag tolle trappsita light-ot, 2db 250g-os túrót, 1 kg csirkemellett, 20db tojást,


Így állítottam össze

minden reggel

-7 órakor reggelizem

1 szelet fekete kenyér-ez 150 kcal, 50g cottage cheese, 2 szelet sonka, 1 szelet sajt, 1 paradicsom vagy paprika

1 csésze zöld tea citrommal


tízórai 1 db zöld alma-11 felé szoktam


Ebéd mindennap 70g köles

Hozzá változó vagy 1 nagy szelet csirkemell filé, vagy 2 db főtt tojás vagy 1 szelet hal, hozzá köret zöldség (lilahagyma, póréhagyma, paradicsom, paprika és saláta összekevrve egy kis balzsam ecettel) vagy pedig savanyúság (céklasaláta cukor nélküli, vagy uborka, vagy paradicsom saláta, néha csalamádé, ha jön a szezon akkor savanyú káposzta.

2-3 óra között szoktam ebédelni.


uzsonna 125g túró fahéjjal és citrom reszelékkel ízesítve.


vacsora 2 tojásból rántotta-paradicsom, hagyma, paprika alapon, kis pirospaprikával, pici oliva olajon.


Heti 1-2 szer van tojás ebédre(mert az olcsóbb) akkor a vacsora is 125g túró és 50 g natur joghurttal összekeverve


Ha csirkemellett néha csirke commbal )persze bőr nélkül)vagy csirkemájjal helyettesítem az nagy baj lenne?

Picit vérszegny vagyok, orvosom mondta hogy egyek májat heti rendszerességgel, de nem tudom, hogy a zsírtartalma miatt mennyire illeszthető be?

Az baj lenne szerinted ha a kölest néha turbózom, hogy ne legyen olyan unalmas? Pl zöldborsó, sárga hüvelyű bab, répa,brokkoli?


A kölest heti 1 pár szem főtt krumplira cserélném le, és lehet hogy a barna rizst is használnék néha helyette? Szerinted ez mennyire kivitelezhető?


Hétvégente a "nasi" reggelire lenne zabpehelyből, tojásból és fehérje készítményből sütött zabpalacsinta túrós-citromos töltelékkel megtöltve-ez mennyit számítana?


Ha a suliban későn végzek, akkor csinálnak zabból és egy tojásból lepényt(mint a pita) és azt tölteném meg kockákra vágott paradicsommal és piritott csirkemell csíkokkal azt feltekerném alufóliába és úgy enném mint a pitát vagy én így készítem el (egy héten kétszer végzem 4kor és nincs mikro hogy megmelegítsem az ennivalót, és nem bírom hidegen megenni)


Ezekre mennyire figyeljek, mennyire baj?


L carnitint, króm, vagy bcaa ami gyorsítaná esetleg?


Napi 4 liter szénsavas vagy mentes vizet igyak?


Bocsi a sok kérdésért:)

2013. szept. 22. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Írok majd, de most mobilon vagyok.
2013. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az alapanyagok, kaják teljesen jók, amit leírtál, néha máj is lehet, de ne sűrűn a zsírtartalom miatt.

Tehát jók az alapanyagok, de számolj a tápanyagtartalommal és ezáltal a kalóriát is megkapod, mert hiába eszel te jókat, így is lehetsz kalória pluszban és akkor nem tudsz zsírt leadni. Figyelj a napi ch mennyiségre.

2013. szept. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!