Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lány vagyok és nagyon sok...

Lány vagyok és nagyon sok dolgot nem tudok?

Figyelt kérdés
Van itt az oldalon akinek feltehetem?
2013. szept. 2. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ha leírnád a kérdést? :)

Montez, draake, wash nagyon sokat tudnak segíteni, de tényleg kérdezz nyugodtan :D

Egy kérdést elpazaroltál arra, hogy kérdezhetsz-e. :)

2013. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagyunk többen is, kérdezz nyugodtan.
2013. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Óhh köszönöm.

1: Lány vagyok. 168cm 54kg. Erősödni szeretnék, és szeretném is ha látszódna majd az, hogy "velem nem szórakozhatnak" (sajnos most ez van, többen piszkálnak, főleg a "nagyobb" lányok.

Itthon lakom. Felkelek 6órakor, készülődök.

7kor reggelizem

Suliban bent vagyok 3-4ig.


Itthon zabpelyhet eszem kásásnak felfőzve (mennyit ehetek, eddig 40gramm volt, csak suliban már 10-re farkas éhes leszek.

Ott ekkor eszem egy almát.

Amikor hazaérek 4-5 között, na addigra rettentően éhes vagyok. Sajnos én régen koplaltam, mára olyan szinten nem tudok éhes lenni, hogy elájulok (elsőnek szédülök, fáj a fejem, és olyan érzésem van mintha lifteznék(hirtelen vérnyomás ingadozás szerintem)

Ez nem jó, volt már rá példa, hogy nem bírtam hazajönni, egy padon ültem és nem bírtam felállni, mert különben elájultam volna. Orvos azt mondta, hogy inzulin rezisztencia.

Nos így suliban 2 felé ennék egy szelet kb 70grammos

teljes kiőrlésű 3magvas barna kenyeret 2 szelet sonkával, 1 szelet sajttal és valamilyen zöldséggel.


Suliba nem szeretnék vinni főtt kaját, salátát próbáltam, de ugyanígy ingadozott tőle a cukrom és nem voltam jól, nem is bírtam figyelni normálisan (+annyi húst nem is tudunk venni)


Ha hazaértem 4-5 felé én akkor eszem ebédet.

Anyukám tudja hogy azért figyelek az alakomra, ezért sűrűn van zöldségleves(ebben van borsó, répa, karfiol, gomba, zöldbab, néha brokkoli is) Én tészta nélkül eszem. heti 1-2szer ilyen húsos leves is van. Pl gulyásleves amit pulykából csinálunk, tárkonyos raguleves, lencseleves sonkával avgy tarjával.

Másodiknak én nem eszem cukros, lisztes, tésztás ételeket, sem bő zsírban, olajban sütött vagy sült ételeket.

Én általában pörkölt(nem zsíros hanem ilyen lecsós alapon van csirkemell vagy pulykamell vagy csirke comb persze bőr nélkül. Ehhez rizst szoktam enni, ez változó mert van amikor kukoricás rizs, répás rizs, gombás rizs szóval van hogy anya ilyeneket csinál.

Szokott lenni sült hús is , az csirke vagy pulyka, vagy néha van sült hal is citromkarikákkal.

Egytálételeket szokott csinálni, ilyen a lecsós máj rizzsel, paradicsomos húsgombóc, rakott zöldbab, rakott karfiol, stb.

Én mindig próbálok enni zöldséget és valamilyen fehérjét is.

Pl ha spenótfőzelék van és ahhoz bundás kenyér, én akkor főzök 2 db tojást.


Este szoktam tornázni.

Itt bajban vagyok, nem tudom, hogy mit csináljak, hogyan, van tesómnak súlyzója azokkal is tudnék valamit csinálni.


vacsorára cottage cheeset vagy túrót is szoktam enni, ha van itthon.


Nos az lenne a kérdésem, hogy szőlő, füge, barack, alma, banán, körte-ezekkel mi a helyzet? Imádom őket ehetem vagy inkább nélkülözzem.


Suliban arra gondoltam hogy a kenyeres szendvicset inkább egy fehérje turmixra cserélném.

De milyenre? Attól vajon elmúlna ez a nagy vércukor és vérnyomás ingadozás?


Arra gondoltam, hogy felkelnék 5 órakor és akkor 6-ig tornáznék, vagy csinálnám azt amiket ajánlatok.


Csak félek, hogy suli mellett meg nagyon fárasztó lesz, mert én éjfélkor alszom el, és így nem lesz kevés a pihenés?

2013. szept. 2. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
megy majd válasz, csak előbb leedzem.
2013. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na ez a kajálás édes kevés lesz neked izmosodni és a tornázgatás sem elég.

Tömegnövelő étrend legyen:

napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch). Nőknek 3-4 g x ttkg ch.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Azaz ki kell ezt számolni, hogy meglegyen a mennyiség.

Reggel felkelés után zabpehely + protein, suliban pár óra múlva csirkés szendvics. Ebédre csirke-rizs-zöldség.

Rá megint 2.5-3 órával megint csirkés kaja, de mehet hal-krumpli-zöldség is, lényeg, hogy mindig fehérjedús kaja legyen. Edzés után azonnal protein+ 30g dextróz, majd rá kb 40 percre megint húsos kaja és este még lefekvés előtt sovány túró.

Mehet gyümölcs is tömegeléskor.


Edzés: heti 3 napos, teljes testes súlyzós edzéssel kezd két hónapig, utána mehet osztott edzés.

google-ba: 3 napos teljes testes átmozgató edzésterv.

2013. szept. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyen éhezős-ájuldozós korszakom nekem is volt, viszont nekem semmit nem mutatott ki se vérvétel, se az orvos. Velem azért volt probléma, mert fél liter folyadékot ittam egy nap, az is kóla volt :D És délután 3tól csak édességet ettem.

Amióta rendesen eszek, iszok és edzek, azóta nekem nincs ilyen gondom, lehet neked is segítene, ha rendesen beállna az étrended.

Azt írtad, hogy olyannak akarsz kinézni, akivel nem lehet szórakozni. Ahhoz izmot kell növelni. Ahhoz meg sokat enni. Kb 3 óránként enni kéne valami húsos-rizses kaját. Montez erről mindent leírt.


Eleinte borzasztó nehéz lesz. Legalábbis nekem az volt, megesett, hogy majdnem bőgve tömtem magamba a rizst, mert nem voltam éhes, de kényszerítettem magam, mondván, így lesz izom (hozzáteszem, nekem régebben is voltak és a mai nap is vannak enyhe evési zavaraim, tehát sosem volt túl egészséges kapcsolatom a kajálással, nyilván nem normális az sem, ha valaki semmit se eszik, de az sem, hogy valaki bőgve tömi magába a kaját, mert izmokat akar látni mielőbb... mindegy... ) De mára már teljesen hozzászokott a szervezetem ahhoz, hogy gyakorlatilag egész nap eszek. Kicsit aggódom egyébként a suli miatt, én egyetemista vagyok, nekem két hét múlva kezdődik, de nem tudom, hogy fogom tudni megoldani a suliban kajálást, mert jobban szeretek magamra főzni rendes, egészséges alapanyagokból, mint ott mindenféle trutyiból megcsinált kaját egyek a menzán, vagy vegyem meg tök drágán a fehérlisztes szendvicset. Erre valakinek valami tipp esetleg? Ki hogy oldja meg a munkahelyen/suliban kajálást tömegeléskor? Viszitek dobozba a cuccot?

2013. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sütsz csirkemellet és viszed szendvicsként a teljes kiőrlésű kenyérrel.

Ilyen egyszerű. Vagy viszel dobozban csirke-rizst. Le kell tojni, hogy mit szólnak mások. Két nap alatt megszokják, sőt lesz, aki utánozni fog.:)

2013. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi Montez! :)
2013. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, volt mit tanulni:)

Hát igazából én napi 4-5 liter vizet is megsizok azzal nincs baj, én folyamatosan szomjas vagyok, ha iszok még akkor is.

A kajával sincs olyan nagy baj, nagyon nagy az étvágyam.

Csak sajnos az itthon körülmények nem mindig teszik lehetőve, hogy csirke-rizs legyen, de a lehető legjobbat hozom ki belőle.


Szerintem a kajádat úgy tudnád megoldani az Egyetemen, hogy simán beviszed.

Ha nem akarod ételhordóba, akkor vegyél teljes kiőrlésű kenyeret és abba tedd bele az előzőleg lesütött csirkemellet rá teszel uborkát vagy paradicsomot és meg is van.

A többiekkel ne törődj, majd megszokják, és ha nem akkor mi van? nekik semmi közük hozzá hogy mit eszel, te se szólsz a kóla-hambi menüjükbe, akkor ők nekik mi joguk van beleszólni abba, hogy mit eszel. Eleinte furcsán néznek rád, de hát ez van, kit érdekel.

Én már próbálok így hozzá állni a dolgokhoz, csak úgy tudsz előre jtni, ha nem mindig azon idegeskedsz, hogy jaj vajon a másik mit szól. Ha nem tetszik neki forduljon el:) Te meg csak csináld a saját utad:) Sok sikert és köszönöm a válaszokat:)

2013. szept. 3. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!