Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Volt-e már valakinek hasonló...

Volt-e már valakinek hasonló tünetekkel járó sérülése?

Figyelt kérdés

Egy könnyebb hát-bicepsz-tricepsz edzés után kicsi fájdalmat éreztem a bal alkaromban.A fájdalmas területen igaz csak erősebb nyomásra, de a fájdalom fokozódott.Sem duzzanatot, sem funkciócsökkenést nem tapasztaltam. Amíg használtam a kezem, nem fájt, csak ha megpihent.Reggel pl mikor felébredtem, az első mozdulat fájdalmas volt.Főleg ha a bal bicepszet úgy feszítem,hogy az alkart a felkarhoz mérten derékszögben, madárfogásban(tenyérrel lefelé) tartom (pl nyomom lefelé a bal kézfejem a jobb tenyeremmel).Én brachialis izom húzódásra tippeltem, vagy csak megerőltetésre, mivel alsómadárfogásnál(hagyományos bicepszfeszítésnél), főleg kiforgatott tenyérrel nem nagyon érzek fájdalmat.Utána még edzettem is vele 2 napot, de kímélten, és nem fájt nagyon edzés közben, ha bemelegedett(ha hüvelykujjal is átfogtam a rudat, akkor kicsit fokozódott a fájdalom gyakorlat pl húzódzkodás közben) csak utána, ha megpihent reggelre.Még ínhüvelygyulladásra is gondoltam. A dolog azért zavar, mert már 1 hónapja jelentkezett az első fájdalom.

Orvosnál nem voltam vele, mert annyira nem fájt, csak kellemetlen.Pár ismerősöm azt mondta, ha részleges szakadás is lenne, nem nagyon edzettem volna vele, mert bexartam volna a fájdalomtól, nem , hogy a teljes szakadástól. Nem akarom addig terhelni, amíg teljesen helyre nem jön.Milyen sérülés lehet ez, és mennyi lehet a felépülési idő?(röhej, hogy az ominózus eset előtt pár nappal 63 kilóval bicepszeztem, és akkor semmi baja nem volt, meg másnap reggel sem).Még annyi: reggel mikor jobban megpihen, ha a kézfejet fentről befelé a mellkas felé fordítom, akkor jelentkezik enyhe fájdalom az alkar felső részében.Ha pl fát vágok, vagy mozgok, akkor nem nagyon veszem észre, csak, ha megpihen mint írtam.Mi lehet ez, és mennyi idő a felépülése? Előre is köszönöm.



2013. júl. 29. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

volt hasonló,az csonthártya lett,de nekem az erő is kiment belőle a végére,mert nem hagytam abba az edzést.

aztán az egyik reggel alig tudtam lenyomni a kilincset és fájt már rendesen,de nem éles fájdalom,hanem tompa de határozott.

fél év lábazás volt a vége,emlékszem meg is kérdezték úgy a 4.-5. hónapban a teremben,hogy te focista vagy,hogy csak lábra edzel feszt?

amúgy kenőcsöt adnak rá,gyulladáscsökkentőt,meg ultrahangos kezelésre kell vele járni,ahol egy nővérke birizgál a géppel.

és lehet venni esti dúcoló pakolást is.

2013. júl. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz szépen. Azóta teljesen helyrejött egyébként?
2013. aug. 1. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

igen,fél év múlva teljes értékű lett.

ma már meg sem tudnám mondani,hogy melyik karom volt az.

amúgy az lehetett a kiváltó,hogy f/a/sz módon egy napon volt a váll meg a tricepsz edzésem akkoriban,az én testem meg nem tolerálja a két nyomót egy edzésen.

2013. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta nekem is teljesen helyrejött. Teljes értékeű mint volt. Voltam ultrahangon is akkor vele, nem mutatott ki semmi sérülést szerencsére. Még1x kösz. Ment a zöld kéz megint.
2014. szept. 17. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nah az a lényeg.

azóta én még rájöttem,hogy van egy bizonyos fokú glutén érzékenységem,ami szintén tud elhúzódó ízületi fájdalmakat,érzékenységet produkálni.

mióta erre is figyelek a kajában,megszűnt minden ilyen jellegű problémám.

2014. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!