Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek a testépítésben a...

Szerintetek a testépítésben a magasság előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok 69 kg és 183 cm magas. Januárban lesz egy éve hogy elkezdtem a testépítést. Lehetnék 20-30 év múlva nagy testépítő ha rendszeresen edzenék és csak kreatint szednék?

2012. okt. 12. 19:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz hamarabb is, de csak kreatinnal labdába sem fogsz rúgni. Versenyen nincs esélyed kox nélkül, de ezzel nem azt akarom írni, hogy koxolj, az eszedbe sem jusson ilyen fiatal korban. Legyen tömegnövelő étrended, multivitamin, edzés után protein + gyors ch és majd 5-6 év múlva meglátod, hogy mire jutottál és van e értelme versenyezni.
2012. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Persze lehetnél nagy, de nem valószínű, hogy profi kártyát szerezz vagy ilyesmi. Még Tóth Daninak is nehezen sikerült mégis mekkora állat. Ahhoz, hogy igazán híres legyél nagyon jó genetika kell és rengeteg pénz persze ez szponzor kérdése.


Mondjuk nem tudhatom, hogy milyen a genetikád, de valószínűleg nem olyan, mint Flex Wheelernek vagy Jay Cutlernek.


Tudtommal pedig ebben a sportban a 183 cm már magasnak számít.

2012. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A genetikám az nem tudom hogy milyen... Eddig az étrendet nem nagyon tudtam betartani :/

Még csak keményen edzek és eszem rendesen, megpróbálok enni fehérjés kajákat stb... Jövőre szeretném elkezdeni étrenddel, és aztán ahogy írta az első válaszoló 5-6 év múlva koxokkal... Nagyon szeretnék testépítő lenni, szinte ez az álmom... :)

2012. okt. 12. 19:20
 4/27 anonim ***** válasza:
Majd meglátod, hogy haladsz, de rengeteg pénz kell egy versenyszinthez. Csak a kaja + tápkieg 80-100ezer/hó legalább és ehhez még jön a kox, ami szintén havi szinten min. 50ezer, de akár többszöröse is lehet, kúrától, beszerzéstől függően.
2012. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

A magasság nem számít. Étrend nélkül is lehet fejlődni egy bizonyos szintig, de azt a szintet nagyon hamar el fogod érni, észrevehetetlen lesz az eredmény. Utána megrekedsz. A kaja kell és kész.


Edzés után fehérje + szőlőcukor, ha van pénz akkor vitargo. Kreatint hagyd a fenébe, maximum 1-2 év múlva lessz értelme, akkor is csak ha van étrended, és fehérjéd.


5-6 év múlva sem lesz kötelező kokszolni, írták is, a genetikádon múlik, hogy fel tudsz-e fejlődni olyan szintre, hogy versenyen labdábarúghass. Magyarul ha nincs versenyző genetikád, a kokszokkal feleslegesen teszed magad tönkre. Egyébként a terem bikája címet koksz nélkül is elnyerheted.

2012. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Állítólag a magas vékonyak általában ektomorfok, ami meg a legkevésbé optimális testalkat, mert vékony marad, és nehezen szed fel izmot :D De ha nem vagy alapból vékony, akkor szerintem nem gáz.
2012. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Persze nem kötelező koxolni, hobbi szinte nincs is értelme, ez igaz. Viszont naturálban nulla esélyed van egy open kategóriában. Ez ezer százalék. Még a kisebb atleticbe is koxolnak, nemhogy egy nagyobb kategóriában. Aki azt mondja, hogy tisztán esélyed lehet jó helyezésre az egyszerűen nincs tisztában a dolgokkal.
2012. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Az a gáz hogy nagyon vékony voltam :/ Már nem vagyok az... És ha pl naturál lennék? Olyan mint Lénárd Lajos, 22 éve edz és elég szép eredményeket ért el... :)
2012. okt. 12. 19:36
 9/27 A kérdező kommentje:
Csak natural versenyeken indul. :)
2012. okt. 12. 19:37
 10/27 anonim ***** válasza:

Nemcsak az a fajta testépítés létezik, mint amit Cutler, D. Jackson, vörös Zoli stb. csinál.

Vannak akik nem az izomtömegre mennek hanem a test tökéletességére. Ilyen (volt) pl Zyzz. De jó példa Greg Plitt is.

Valamilyen szinten elfogadottabb a közvélemény szerint, mint az izomkolosszus Hulk másolatok. Én ilyen formára akarok törekedni.

Olyan 4-5évre tervezek előre, akkora talán elérem a kívánt izomtömeget.De,hogy mikorra lesz hozzá olyan forma, amivel egy fotózáson is megmaradnék, az kérdéses:)


Remélem érted mit akarok elmondani:)

2012. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!