Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rendszeresen sportolók,...

Rendszeresen sportolók, betegség esetén mit tesztek?

Figyelt kérdés

Mindenkit, aki rendszeresen végez kemény fizikai munkát kérdezek, hogy betegség esetén mik az első teendői (láz és/vagy hasmenés,erős meghűlés,egyéb ágynaknyomós cuccok). Nem túl gyakran vagyok beteg, de múltkor beütött egy hasmenés és nagyon zavart, hogy nem tudtam tartani az edzéstervet és a táplálkozást sem, de hát ilyenkor nincs mit tenni. A tápanyagbevitelt hogyan oldjátok meg? Engem az idegesített, hogy az orvosok által leírt diétában alig volt bármi fehérje, legalábbis az én napi mennyiségemet jóval alulmúlta. Őszintén nem is volt semmi étvágyam, a folyadékot pótoltam, de így már két nap hasmenés után sikerült elérni, hogy 5(!) kilóval kevesebbet mutasson a mérleg, ami azért szerintem azért elég gáz...


Köszi a válaszokat!



2012. jún. 24. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire vagyok beteg. Ha csak kicsit, egy kis hőemelkedés nátha, hasonlók, akkor igyekszem ugyanúgy edzeni, és általában sikerül is. Azt figyeltem meg, hogy akkor kezdek el igazán felépülni, amikor folytatom az edzést. Persze ha magas lázam van vagy hasonló, komolyabb bajom, akkor fekszem és kúrálom magam, felelőtlenség lenne mást tenni.


Nem kell aggódnod, az ilyenkor bekövetkező testtömegvesztés leginkább vízből és az izmokban tárolt glikogénből származik, nem pedig konkrétan izomrostokból. Öt kiló az nagyon sok, képtelenség ennyit veszíteni két nap alatt. Amint tudsz rendesen enni, és a víz is bent marad (:D), feltöltődnek a glikogénraktárak, kitelnek az izmaid, és kész. A konkrét izomveszteség ilyen esetben legfeljebb dekákban mérhető.

2012. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, nyolcszor küldtem telibe a WC-t egy napon, tehát elvileg...


Egyébként kisebb nátha esetén, még én is szoktam edzeni. Az, hogy el van dugulva az orrom vagy ilyesmi, nem hagyom, hogy megakadályozzon benne. Viszont a hőemelkedés vagy egyéb fertőzéses betegség kisebb gyanújánál már nem, mert azt mondták, hogy azzal csak rásegítek az elterjedésére. Mivelhogy elvileg ilyenkor az immunrendszernek van szüksége az energiatartalékra, azt mondták, hogy ilyenkor hagyjam nyugiban a testemet, ne erőltessem, pihenjek, és hamar feküdjek le.


Egyébként köszi, megnyugtattál a válaszoddal.

2012. jún. 24. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!