Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Covid utan edzes? Mikortol es...

Covid utan edzes? Mikortol es hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, sajnos a mult het vasarnap lebetegedtem majd hetfon csinaltam is egy antigen tesztet ami sajnos pozitiv lett. Tegnap ujbol csinaltam eggyet meg mindig sajnos pozitiv bar mar tuneteim enyhultek.


Ez immar a harmadik alkalom, hogy elkaptam ezt a virust. Eloszor 2020 majd 2022 es most. Hozzateszem oltas megvolt.


Szoval a kerdesem az lenne, hogy tavaly nyaron kezdtem el edzeni, es tobb helyen is olvastam hogy jo par hetig nem ajanlott az edzes. De ez az ajanlas olyanra is vonatkozik aki mar joparszor tulvan ezen a betegsegen mint en?


Illetve ami meg erdekelne hogy taplakozast tekintve (eddig par honapon at szalkasitottam) mi lenne idealis? Esetleg szintentartasi amig nem megyek ujra edzeni?


A legnagyobb felelmem az a izomvesztes termeszetesen es bar tudom hogy izommemoria meg stb. de olyan lelkes voltam eddig az edzessel es nem a izomvesztes az amit ilyenkor az ember szivesen el at :( bar tudom az egeszseg sokkal fontosabb.


Ha tudnatok tippeket otleteket adni nagyon halas lennek


Koszi szepen!


tegnap 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: ahogy a tested bírja. Nekem utána 6 hét kellett. Előtte nem ment.


Amint 100 százalékig tünetmentes vagy, onnan óvatosan visszavezeted kisebb súlyokkal a gyakorlstokat több pihenővel. Kb 3 hét alatt feltornázod magad a betegség előtti súlyokra és onnan mehet rendesen.

Ha közben nehézlégzést, irreguláris szívritmust, zédülést vwvy bármi nem okéa dolgot tapasztalsz, egy hét pihenő és kezdd elölről


Semmiképp se számolj, érzésre egyél. Amikor éhes vagy. 3-4 hét múlva meg mehetsz tovább a célod felé.

ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első jót mond, annyival egészíteném ki, hogy a szív-tüdő állóképessége COVID alatt sajnos nagyon hirtelen tud romlani, így ha visszamész a terembe mindenképpen iktass be némi kardió edzést, de ne futással kezdd, hanem legyél fokozatos. Séta, séta emelkedőn, kocogás a sorrend.
ma 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszi szepen mindkettotoknek a valaszt. Tehat ha jol ertelmezem akkor a legjobb dontes az lenne, ha tunetmentesseg utan meg par napot mindenkepp varnek (biztos ami biztos) majd pedig kis sulyokkal elkezdve fokozatosan visszaterni plusz kardio. Esetleg meg olyan kerdesem lenne, hogy “kardiokent” estenkent elszoktunk jarni setalni a baratnomnel, olyan 10 ezer lepes napi atlag. Esetleg ilyet beiktathatnek elmeletben hamarabb is? Csak hogy kis mozgas meglegyen azert. Igazabol mar csak natha ami kitart.


Koszi

ma 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tunetmentesseg utani nap mehet a seta. De nem 10 000 lepes. Azt is csak fokozatosan
ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!