Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjem el az edzőtermi...

Hogy kezdjem el az edzőtermi edzést?

Figyelt kérdés

Konkrétan soha nem voltam még teremben és most kis izom/tömeget akarok építeni.


Eddig is sportoltam 16 éves koromig atletizáltam, ami által nyilván nem egy “izompacsirta” lettem, hanem inkább egy “slim-fit; lean” testalakatú srác. Most 20 éves vagyok, 3-4 éve nem atletizálok, nem is sportolok annyit mint régen. Viszont most inkább szeretnék egy kis tömeget magamra pakolni, illetve kipróbálni az edzőtermi edzést, amivel az a problémám, hogy fogalmam sincs mit, hogyan kellene csinálnom.


Gondolok itt a gyakorlatokra a gépeken, illetve magára a “Gym etikettre”. (Hallomásból tudom, hogy azért vannak íratlan szabályok, pl.: hogyan hagyjuk a gépeket magunk után, higiéna stb.)


Nem tudom, ezért érdemes e személyi edzőt fogadni? (Anyagilag nem tudom mennyi, túl nagy összeget nem nagyon engedhetek meg magamnak)


Helyileg egyébként Miskolcon szeretnék valami jó edzőtermet keresni, (mivel most kezdtem ott egyetemen, nem tudom hol van jó terem) de lehet csak az egyetemi kondiba fogok kezdetnek járni.



szept. 14. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Menj el 3 alkalommal edzohoz. Megéri. Megismered a gépeket, a helyes végrehajtást és magabiztosságot szerzel.


Ha nagyon nem akarod akkor keress egy edzéstervet kezdőknek a enten. És minden gyakorlahoz ami benne van, nézz meg legalább 3 youtube videot es jegyzeteld ki hogy mire kell figyelni.

Aztán lemesz a terembe és ha valamit pl nem tudsz beallitani akkor kerj meg valakit aki epp pihen hogy segitsen. Nyilvan ne edzestervet meg megmutogatast varj hanem pl segit beallitani az ulest es tovabball

szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"gyakorlatokra a gépeken"

https://www.youtube.com/watch?v=3mLwbBJbOuY

"Gym etikett"

https://www.youtube.com/watch?v=EZR96GFr3lk

"érdemes e személyi edzőt fogadni?"

Ha azt érzed, hogy videókból, podcastokból, blogokból nem tudsz elég tudást szerezni az elkezdéshez, akkor egy JÓ edző indokolt lehet.

szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!