Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálban egy 215 kg-s...

Naturálban egy 215 kg-s felhúzás mennyire számít jónak? Kiemelkedő? Naturál határ körül van?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mekkora a testsúly.
2023. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kinek. Testsúly? Edzésmúlt? Szerinted ezek nem számítanak, és erőemelésben poénból vannak súlykategóriák versenyen? Szerinted egy 75 kilós srácnak is ugyanaz a naturál határ, mint egy 110 kilós csávónak?

Egyébként rengeteg olyan naturál sportolót ismerek mind instáról, mind személyesen, akik ennél jóval nagyobb súlyt húznak naturálon. Olyat is ismerek, akinek 300 fölött van a deadlift 1RM, pedig naturál. IPF bajnokságokon is elég gyakran látni ennél sokkal nagyobb húzásokat. Én pár évvel ezelőtt csúcsformában lifetime naturálként felhúztam a 260 kilót. Ma már közöm nem lenne ahhoz a maxhoz, de még "visszavonultként" is feljönne a 220-230 kiló (85-86 kilós testsúllyal).

Amúgy meg nyilván jónak számít egy 215 kilós deadlift, hiszen a konditerembe járók legnagyobb százaléka 115 kilót nem bírna felhúzni, de a konditerembe járók legnagyobb százalékából kiindulni nyilván értelmetlen. Csekkold le ezen az oldalon a paramétereid alapján, hogy mennyire számít jónak a maxod:

[link]

2023. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha írnál még egyéb paramétereket (pl. nem, testsúly, testmagasság, életkor), akkor lehetne érdemi választ adni a feltett kérdésre.
2023. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
80kg vagyok. Egyébként 74 kilósan tudtam 210-et, azóta tömegeltem kicsit. Arányaiban nézve a régebbi jobbnak számított.
2023. aug. 15. 23:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez hobbiszinten nyilván erősnek számít, de országos versenyeken átlagban többet húznak ebben a súlycsoportban.

Azt nehéz megmondani, hogy hol van a genetikai maxod. Függ a testmagasságtól is, mert egy alacsonyabb ember natúrban eleve nem tud akkora izomtömeget építeni, mint egy magasabb. Illetve vannak egyéb tényezők (pl. milyen hosszú a kezed, nem mindegy, hogy a rúdnak mekkora utat kell megtennie).

2023. aug. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hobbi szinten tényleg jó pláne testépítőként vagy gyúrósként de erőemelőknél ennél joval nagyobb natural lifteket lehet látni edzésen vagy versenyen pláne 80 kgal
2023. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem kell ezt megkérdezned tudod hogy jó ez narurálban a testsúlyod 3szorosát felhúzni szerinted nem jó,kiemelkedő?
2023. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!