Kezdő vagyok. Segítene valaki megválaszolni ezeket a kérdéseket?
Túlvagyok a 1,5-2 hónapos teljes testes edzésen. Most push-pull-leg felosztásban edzem, heti háromszor. Ez tart már vagy fél éve, és ez elég idő volt, hogy felmerüljön bennem ez a néhány kérdés:
1) Fekvenyomásnál van értelme annak, ha egy bizonyos súlyból csak 3-4 nyomás megy? Vagy ez annyira kevés, hogy érdemes lenne lejjebb venni a súlyt, hogy többi ismétlés menjen? Úgy hallottam/látom, hogy itt divat az 1 nyomás is a maxoddal.
2) Hát bicepsz ugye egy napon van. Észrevettem, hogy ha egymás után csinálom meg a 2-3 gyakorlatot bicepszre/hátra, akkor sokkal kevesebbet bírok, mintha váltogatnám: bicepsz gyakorlat -> hát gyakorlat -> bicepsz gyakorlat -> hát gyakorlat. Emiatt egy ideje már felváltva csinálom. Van ennek bármi hátránya?
3) Csuklófájós vagyok, egy fekvőtámasztól is tud fájni. Ha leveszem a súlyt, de növelem az ismétlésszámot az ilyen "fájós" gyakorlatoknál, akkor azzal lassabban fogok fejlődni? Csuklószorító segítene? Vagy inkább doki?
4) Próbálkozom a húzódzkodással, egyelőre nem sok megy. Van értelme annak, ha csak 2-3-4 megy szabályosan? Érdemes ilyen keveset csinálni, vagy inkább máshogy erősítsem magam, amíg menni fog egy korrekt ismétlésszám?
5) Normális az, hogy a saját testsúlyos gyakorlatok (húzódzkodás, tolódzkodás) annyira elveszik az erőmet, hogy utána a következő gyakorlatból akár 30%-kal kevesebbet (ismétlés vagy súly) bírok?
6) Egy izomcsoportra van a neten több tucat gyakorlat, de én csak 2-3-at csinálok izomtól függően (tricepsz pl csak 1). Már vannak jól bevált gyakorlataim, érdemes ezeket váltogatni, hogy ne szokjon hozzá a testem? Ha igen, akkor milyen időközönként?
Köszi előre is bármelyik választ! Tudom, hogy sok, de nem akartam 5 külön kérdést kiírni :D Annak is örülök, ha csak 1-re válaszolsz.
1)
Nyilván izomépítési szempontból nem sok értelme van 3-4 ismétléseket nyomogatni RPE10 intenzitással, de például egy erőnövelő edzésprogramban tök alap egy bukásig vitt 3 ismétléses sorozat, szóval attól függ.
2)
Nincs hátránya, ez egy létező stratégia.
3)
Ha a csuklószorító, és a rendszeres mobilizálás nem segít, akkor nyilván doki, vagy gyógytornász.
4)
Értelme mindennek van, de ha ennyire fontos gyakorlat számodra a húzódzkodás, akkor mindenképp célszerű lenne progresszíven felépíteni:
https://www.youtube.com/watch?v=85rHYl1ix-Y
https://www.youtube.com/watch?v=9vf5WiyzpJI
5)
Persze, pláne kezdőként.
6)
Amíg egy adott gyakorlatban időről időre progressziót tudsz elérni, addig kár cserélni.
(1) A maxolás inkább veszélyes, jobb az óvatosság, 6-8 alá ne menj
(2) Nincs, teljesen jó így is
(3) Nem, csak akkor tényleg legyen megdolgozva az adott izom
(4) Van, az elején mindenkinek csak ennyi megy
(5) Igen
(6) 1-3 elég mindenre, és váltogatni is teljesen jó ötlet, végül is bármilyen időközönként, akár edzésen belül is, de amit az előző írt, az is igaz
"push-pull-leg felosztásban edzem, heti háromszor" > kevés, főleg hogy írtad, pár gyakorlat megerőltető. Alsótest-felsőtest felosztás kéne, így meg lehetne edzeni mindent heti 2x, nem is kell akkora intenzitás, azaz kímélőbb és a hatás pedig jobb, mivel a fehérjeszintézis nagy része 2 napon belül lezajlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!