40kg fekvenyomas milyennek számít? Ha megy belőle 16 ismétlés, akkor emelni kell a súlyon?
Magadhoz képest kell nézni a súlyt, ez nagyon igaz! Ha nem vagy jó fekvenyomó, mert olyan a csontozatod, kedvezőtlen erőkarok és még sorolhatnám, feleslegesen vakarnod a fejed azon, hogy miért van, aki 120 kg-t kinyom, olyan is van aki 200 kg-t kinyom, naturálon, nem ez számít. Ha érdekel, hogy jobb legyél fekvenyomásban, hogy minél erősebb légy (és ezzel együtt izmosabb) ajánlom, hogy látogass meg egy erőemelő termet, ha érdekel, dobj egy üzenetet, és tudok részletesebben mesélni róla, mik a lehetőségek.
Ezt a súlyt ne felejtsd el feltétlen, variációknál, vagy nagyobb ismétlésszámú szériáknál még alkalmazhatod, érdemes LEHET 12 ismétlés körül nyomni ebbe a súlyba, bukásig általában nem célszerű elmenni. De nem lenne baj, ha néha nyomnál 50 kg feletti súlyokkal is, mondjuk 3-4 ismétléseket, vagy akár kevesebbet.
Érdemes volna kipróbálnod nagyobb súllyal is, pl 50 kg-al, mert a 16 ismétlés igazából értelmetlen. Amilyen súllyal 8-10 megy, ahogy írta is első válaszolód.
Meg az sem mindegy, milyen az alkatod /testsúly, magasság/ ehhez a 40 kg súlyhoz.
Fekvenyomás 40kg-val? Már ne is haragudj, de emiatt kár még terembe menni. Ha ingyen van, mert suli konditerme vagy ilyesmi az más.
40kg-val fekve nyomni, kb olyan mintha sima fekvőtámaszt csinálnál, lehet a fekvő még jobban meg is terhelné a mellizmodat. Főleg ha feltett lábbal végzed:
Másik előnye a fekvőtámasznak a fekvenyomással szemben, hogy a fekvőt nyugodtan végezheted bukásig, nem fog rádszakadni a súly mint fekvenyomáskor.
#5-ös voltam.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!