Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják sokan hogy jobb...

Miért mondják sokan hogy jobb a szabadsúlyos edzés mint a gépes?

Figyelt kérdés
Nem az a lényeg hogy terheljük az izmainkat? Én alig használok szabadsúlyt , mégis izmosodtam. Miért baj ez ha valaki nem szereti a szabadsúlyt, miért eröltetik a nagyokosok? Nem értem…
2021. aug. 26. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a gépesnél nincs kiegyenlítése pl, és csak és kizárólag a tested, az izmaid dolgoznak. Nincs csiga, nincs nem kötött a mozgástartomány, szóval a szabadsúlyos edzés az csak izommunka.
2021. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem írom le az előnyeit mert napestig lehetne sorolni, téged meg amúgy sem lehetne meggyőzni :D Te is egy leszel a sok közül akik összeesnek amikor a termek bezárnak 😂
2021. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha gépeken edzel, lehet, hogy izmos leszel, de gyenge maradsz
2021. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért maradnék gyenge? Ugyan úgy terhelést ad az izomnak , ugyan úgy erősödik és nő… Indokold meg kérlek miért lennék gyenge?
2021. aug. 27. 00:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az, hogy a csigás gépet húzogatod, nem ugyan az, mint ha szabad súlyokat emelnél. A stabilizáló izmaid szinte semmi terhelést nem kapnak gépen. És a komplex, több izomcsoportot igénybe vevő gyakorlatok hozzák az erőt.
2021. aug. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért javasolják jobban a szabadsúlyt, mert ott dolgoznak a törzsizmok is meg egyéb stabilizáló izmok, amik gépes gyakorlatoknál nem. De szerintem ez nem indok arra, hogy ne használj gépet. Nem kötelező szabadsúlyt használni. Abban nem értek egyet, hogy gyenge maradnál, csak abban, hogy a stabilizáló izmaid nem fognak fejlődni.
2021. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gépet akkor érdemes használni, ha

1) komoly versenyző vagy, és fel kell hoznod célzottan egy területet, mert akár egy centin, egy bizonyos formán múlhat a helyezés.

2) idős, vagy beteg/sérült sportoló vagy, akinél a balesetveszély miatt nem ajánlott nagy vasakat emelgetni, de szeretné formában tartani magát.

3) 1-1 gyakorlatnál akarsz lenyomni egy extrém terheléses sorozatot, ami szabad súllyal megint veszélyes lehet, nincs segítő kéznél, stb.


Ezeket leszámítva szerintem a súlyzós edzés eredményesebb.

2021. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!