Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Collagént, illetve fehérjét...

Padzsoka kérdése:

Collagént, illetve fehérjét viszek be egy nap por formájában. Milyen vitaminokat ajánlanátok mellé? Illetve a collagén és a fehérje fogyasztható egymás mellett?

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Egy multivitamin pl. scitec mega daily one kiegészítve 1000 mg c-vitaminnal elég lehet. Vagy vehetsz komolyabb pakkot mint a multi pro és azt már nem kell kiegészítened semmivel.
2021. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne együtt fogyasztani? Azt vágod, hogy a kollagén is fehérje? Ha nem, akkor nem tudom minek fogyasztod...

A kollagén egy egyszerű, strukturális fehérje. Miért ne fogyaszthatnád a fehérje poroddal, ami feltehetőleg tejsavó?

Az, hogy milyen vitaminokra van szükséged, az egyénfüggő. Az én életmódom és vérképem alapján nekem bőven elég C-vitamint, D-vitamint és Omega-3-at szednem. De valakinek szüksége van B-komplexre is, E-vitaminra is, A-vitaminra is. Kinek mi. Ez teljesen egyénre szabott. Keress meg egy táplálkozási tanácsadót, ő tud neked egyéni tanácsot adni. Mindenesetre egy multivitamin készítménnyel valószínűleg nem lőhetsz mellé. Többet ér, mint a kollagén.

Diétád milyen? Rendben van? Csak mert addig nem nagyon érdemes kollagént és a fehérje port venned, amíg nincsen egy egyénre szabott diétád.

2021. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kollagén is fehérje de egy fehérje peptid. A kettő azért nem teljesen ugyanaz.


Fogyasztható egymás mellett. A kollagén mellé javasolt C vitamin szedése hogy segítse a felszívódását.

2021. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!