Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyiben különbözik a snowboa...

Mennyiben különbözik a snowboard a síeléstől?

Figyelt kérdés
síelni elég jól tudok és azon gondolkodom, hogy megtanulok snowboardozni
2014. nov. 30. 22:51
 1/6 eviktor válasza:
Én is síelek, még nem próbáltam a snowboardot, ameddig nem tanulok meg rendesen síelni, addig nem is akarom :D. De abban különbözik, hogy a lábaidat nem tudod külön mozgatni, mivel egy lapon van mind a kettő rögzítve, kanyarodásnál nem oldalra döntöd a lábaidat, hanem előre, hátra. Eleinte a tanulásnál jobb kicsit kipárnázni a feneket és a térdeket, mivel gyakori az esés.
2014. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a síelés az ilyen hobby sport míg a snowboard úgymond ilyen ,,menő"

a snowboarddal lehet menő trükköket csinálni és a két lábad egy deszkán van.

javítsatok ki ha hülyeséget írtam köszi :D

2014. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gyémántlány válasza:

Nehezebb elsajátítani az alapjait. A kezdeti időszakban nagyon kemény, számomra élvezhetetlen volt. Nem úgy megy, mint a síléc, hogy ráállsz, rajta vagy, és ha gáz van, akkor hóeke. Esés- kelés az egész, nem túl kellemes. Eleinte semmit nem tudsz csinálni, csak lapon csúszol, vagy jobbra- balra oldalazgatsz a völgy felé nézve. Aztán amikor megvolt az első kanyar, az első, amikor az él karcolja a havat, na az FANTASZTIKUS, komolyan mondom. Akkor ott beleszerettem, és eldőlt az egész. Azóta nem is nagyon síelek. Szerintem mindenképpen próbáld meg, ha nem riadsz vissza a kezdeti nehézségektől :)

A technika, ha már elsajátítottad, egyébként részben hasonló, itt is elöl van a súly, itt is hasonló elven megy a kanyarodás. De szerintem kicsit más az egész fíling, nem tudom, miért tulajdonképpen.

Kezdd el, meglátod, hogy tetszik- e majd.

2014. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
kicsit nehezebb, de néhány óra után az ember rá tud érezni, és utána már csak kellő kitartás kell hozzá, hogy jól menjen. nem nagy ördöngősség. sok sikert:)
2014. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az elején úgy érzed meghalsz. :D De később már NAGYON élvezni fogod! A leg fontosabb a kitartás!
2014. dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

-teljesen más


egyszer kikölcsönöztem 1 napra, s a nap végén már sikerült egyik élről a másikra váltani, azaz normális kanyart csinálni, persze estem is sokat: térdvédőt és bukót be is szereztem ezek után

-brutális érzés ahogy az egyensúlyoddal játszol az élek váltogatásakor.. ha ráérzel, imádni fogod!


-fontos, hogy meredek pályán kezdjél bele, mert először az első/hátsó élen kell megtanulni ereszkedni, majd mehet jobbra-balra a falevél, és végül az átfordulás-ezt már kevésbé meredek lejtőn


-annyira megtetszett, hogy vettem is egy board-ot, azóta(3-4éve) alig síelek. Goofy-ban kezdtem, idén megtanultam regularban is menni, most már +15 -15 kötésszögben tolom

2015. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!