Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A snowboard cipőm orra lelóg...

A snowboard cipőm orra lelóg (kb 5cm) a deszkáról? Nagy gond?

Figyelt kérdés

Most szezon végén vettem egy új cipőt, (sajnos már vissza cserélni nem tudom, mert használtan vettem.)

És lelóg az orra a deszkáról.. Jövöre ez nagyon fog zavarni?

Az eddigi cipőm is lelógott, kb 2 cm-re, az nem zavart, viszont ez sokkal jobban lelóg. Pedig a deszka mérete pont jó nekem és a cipő-é is. Ugyhogy nem értem mi a gond, szélesebb deszka kéne talán ?!


2013. ápr. 1. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sízoként írom. Lehet, hogy a kotés van rosszul felszerelve. Nekem ha valami lelógna a síemrol oldalra, akkor nehezen tudnám élreállítani, hát még ha élesen veszem és kb. 45 fokos szog alatt akkor nagyon zavarna. Gondolom ez így van a boardnál is. Szerintem nem kell szélesebb deszka, mivel láttam egész keskeny deszkákat is és ott nincs ilyen gond.
2013. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet, most nincs elöttem a deszka, (meg igazából, olyan szögbe van beállitva a kötés, ahogy kényelmes nekem), szóval nem tudom mennyit tudnék igy áallitani rajta.

Én bal lábas vagyok, a bal kötés 45 fokos szögben van a deszkára rakva, de a jobb kötés joformán csak egy kicsit áll a bal lábam felé,szóval ott jobban leér majd a cipő eleje.. És szerintem is gondot fog jelenteni élesebb fordulásnál, csak nem tudom mi a megoldás, mert igazából a deszka szélessége kb szabvány méret, ennél szélesebb nem hiszem hogy van, meg magasságban is teljesen megfelelő darab, és a cipő is tökélets a lábamra (156cm deszka és 42cipőm van rá.)

2013. ápr. 1. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
5 centi az sok. Kötést tényleg nézd meg, mert így nem tudsz vele kanyarodni. Sílécemen még magasítás is van, alig pár centit ér le a bakancs a lécről és mégis többször sikerült túldönteni a léceket, leért a bakancs és oldalra elcsúsztam.
2013. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A bal lábad van elől és 45fok-os szögbe van ? :O Az nem sok egy kicsit ?

"Egy kezdőnek kevésbé meredek szögek ajánlottak, pl.: 30/15, vagy 18/9 . Akik mindkét irányba szeretne menni, azok "kacsában" szerelik fel a kötésüket: ilyenkor mindkét lábfej kifelé néz, pl: 15/-15 fokban."

2013. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!