Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Keresztszalag szakadás után...

Keresztszalag szakadás után (meg lett műtve) snowboard vagy a sí jobb, illetve melyik kevésbé veszélyes a térdre nézve?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a sít mondanám, mert ott le tud oldódni a léc.
2013. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sí, ha nem mész durván, mert másképp nagyon megterhelő a térdeknek. Több sízőt ismerek (versenyzők), akiknek már tizenévesen problémák voltak a térdeikkel: porckopás, stb.
2013. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Leveltetu ***** válasza:

Milyen okbol tortent a keresztszalag szakadas? Sieles avagy snowboardozas miatt?


En a Sielest javasolnam egy megfeleloen beallitott gyorskotessel aminel figye;embe van veve a sielo magassaga es sulya is nem holmi garazsban egy imbuszkulcsal feltekert 6 os allitas.


Ha mar annyira nem szeretnel sielni hanem megis csak visszaternel a snowboard ra akkor arra is kaphatos gyorskotes ami kioldodik esekor.


Termeszetesen esni is tudni kell hozza amennyiben nem akkor barmi bekovetkezhet, valltores, szalagszakadas, terdserules stb stb.

2013. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Van ismerősöm, akinek mindkét keresztszalagja műtve volt, de még mindig síel minden évben. Persze csak óvatosan.
2013. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.

A szalagszakadás kosár meccs közben történt 2 éve.

Azért tettem föl igazából a kérdést, mert szívesen kipróbálnám/tam volna a snowboardot, csak mivel közbe jött ez a sérülés, kissé elbizonytalanodtam, és hogy van-e értelem az átlagosnál rosszabb térdel nekiállni megtanulni snowboardozni.

2013. jan. 13. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!