Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A sífelszerelés kölcsönzés...

A sífelszerelés kölcsönzés hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Még sosem síeltem és a barátommal (ő sem síelt még) megyünk majd Zakopane-ba és szeretnénk kipróbálni, de nem szeretnénk emiatt komplett sífelszerelést venni, inkább kölcsönöznénk. Ez általában hogy zajlik? Lehet mindent is kölcsönözni, vagy csak a lecet, a botot adják? Köszönöm szépen a válaszokat!

2022. nov. 29. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Választasz egy kölcsönzőt, bemész, megmondod, hogy teljes felszerelést kölcsönöznél. Cipőt, lécet, botot, sisakot biztos lehet, van, ahol ruhát is (síkabát, sínadrág). Megkérdezik a lábméreted, esetleg szintet (pl. kezdő). Hoznak cipőt, felpróbálod (sízoknit érdemes vinni, vagy ott veszel). Ha jó, akkor fölírják, hogy azt a cipőt ekkorra és ekkorra lefoglaltad. Esetleg előleget fizetsz, megbeszélitek, mikor viszed el és hozod majd vissza. Lécet, botot hozzád mérik, ott gyakorlatilag csak a hosszot kell kiválasztani kezdőként. Sisakot fejedre teszed, hogy kényelmes-e.
2022. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen!
2022. nov. 29. 22:46
 3/9 anonim válasza:
100%
botot még kezdőknek nem érdemes kölcsönözni, mert balesetveszélyes. Én is amikor kölcsönöztem, szerettem volna botot, azt mondták nem fognak adni pont ezért.
2022. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Lécből majd erdemes kezdőt kérni mert azt jobban tudod irányítani. Amúgy teljes felszerelést tudsz kölcsönöni elég sok helyen. Vannak olyan sípályák ahol helyileg is lehet bár ott annyira nem érdemes mert nagy a tömeg.

Sok sikert a síeléshez, nagyon jó élmény hidd el!

2022. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdemes kezdőként is kölcsönöznöd botot, mert oktatótól függ, hogy használjátok-e, mikor tanulsz.
2022. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A bot az sokat segít de csak akkor ha tudod használni
2022. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A bot hasznos azért, eleinte nem a lesiklashoz, könnyebb vele kioldani a sílécet. :)
2022. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

szeirntem olyan helyet valasszatok, ahol van oktatas is es akkor tuti van berles is. oktato nelkul elkezdeni sielest/snowboardot szerintem nem tul sok ertelme van, legtobbszor csak osszevered magad es megutalod a sportot.

az oktatoval - bar nyilvan nem olcso - pikk pakk lehet haladni es elvezetesebb mar a tanulas is.

es botot tok folosleges az elejen, mert valoban csak elakadsz vele, utban lesz, esesnel elhagyod, 2-vel tobb dologert mehetsz vissza.

2022. dec. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy ez a bot nélkül oktatás csak magyar szokás. Ausztriai síiskolák mind botot is használtak az oktatásnál. Én magyar iskolai sítáborral tanultam, magyar oktatóval, oda nem kellett.


Arra számíts, hogy ha helyben kölcsönzöd a felszerelést, lehet, hogy drágábban jössz ki. Szóval nézd meg az árakat. Plusz akkor az első síelős reggel lejön az időből még a cipőpróbálás stb.

2022. dec. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!