Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Sieléshez feltétel a sportos...

Sieléshez feltétel a sportos alkat?

Figyelt kérdés
Egyre jobban foglalkoztat, hogy megtanulok síelni, de elég mackós alkatom van, és nem tudom hogy ez mennyiben befolyásolja a síelés gyakorlatát. Azzal tisztában vagyok hogy a lábak és izületeket eléggé igénybe veszi. Az is érdekelne, hogy mennyi idő kell kb ahhoz, hogy átlagos síelőnek mondhassam magamat.
2008. dec. 15. 10:41
 1/3 anonim válasza:
Sieléshez egyáltalán nem szükséges a sportos alkat. A párom is elég mackós és mégis siel! Sőt mi több...Úgymond a profi részlegbe van benne. Elég sok síversenyt nyert már meg a maga 90-100 között ingadozó testsúlyával :) Tessék... Én 53kg vagyok és mégse megy a sielés:S :D
2008. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szerintem nem szűkséges... és 34 kg-osan kezdtem sielni. most már 40 vagyok és egyre jobban megy :))... báár anyukám azt mondta, jó hogy én még kicsi vagyok, mert így kisebbet esek. de ha mackós vagy, legalább nem fogod magadat megütni nagyon egy nagyobb eséstől
2009. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az alkat kevésbé fontos (Apám a 120 kilójával sokáig síelt, de esett pár nagyobbat, és elment tőle a kedve. :)), a megfelelő felkészülés annál inkább! Általános tornázgatás síelés előtt pár napig, különös tekintettel a térdre (guggolások, némi lazítás). Nem kell nagyon aktívan, csak készítsd fel az izmaid, ízületeid. Síelés közben átlag óránként leülni úgy 10-15 percre, akkor nem lesz gond a túlterhelés. No meg akkor kell megállni, mikor kezded érezni hogy fáradsz, nem utána.


A sílécet mindenképp hozzáértőkkel állíttasd be, mert nagyon fontos, hogy a megfelelő pillanatban leoldjon. Fájdalmas emlékeim mondatják ezt velem...


Első alkalommal a lehető legenyhébb lejtő, azon ráérzel, lényegében attól függ, hogy mennyi idő. Hasonlít a biciklizéshez. 2-3 naptól ne várj csodát, egy hét alatt már talán eléred az "átlagos" jelzőt, ha ráéreztél :). Általában nem kellenek hozzá hosszú évek (1-2 év és egész jól is mehet).


Nagyon élvezetes sport, tudom ajánlani, és relatíve alacsony a veszélyfaktora. Pl. 9-10 év alatt csak 1x estem úgy hogy nem tudtam saját lábon elsétálni, de akkor valami komplikáltságot próbálgattam. :D

2009. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!