Nem értem, mire jó ez a gyűlölködés az ellenfél
iránt. A saját csapatot kéne ünnepelni. De hát miért
pont a futballban lenne másképp, nem igaz?
Van, aki gyűlöl, van, aki megvet, és van, akit nem érdekelnek más emberek. Vannak pedig kevesen, akik elfogadnak mindenkit olyannak, amilyen.
A futballban hasonló a helyzet, bár az a versengő típusú embereket inkább vonzza, ezért ott valószínűleg eltolódnak az arányok.
2017. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
A hétköznapi "kisember" így vezeti le a feszültségét meg a problémáit. Szar a fizetése, nincs párja, nincsenek barátai, elvárások a társadalomtól, nincs rendben magával, és a szokásos sz@rságok. Mellesleg egy tök jó elterelés az egész. Ha jobban belegondolsz Rómában is mentek a gladiátorosdik.. Amíg a nép jókat szórakozott legalább elfelejtette, hogy éhezik és egy gyökér az uralkodó.
2017. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 A kérdező kommentje:
...és könnyebb másokat hibáztatni kudarcainkért, minthogy magunkba néznénk és bennünk kezdenénk el a változást. Helyette a jól ismert bűnbakképzés mechanizmusa lép működésbe társadalmi szinten. A frusztrációból eredő feszültség pedig mindig a legkisebb ellenállás irányába hat. Szülő --> gyerek, Főnök --> beosztott, többségi társadalom --> kisebbség (romák, zsidók, melegek stb.).
Az átlag ember így működik. Nem védem ezt a hozzáállást, de ez tény. MINDIG lesz min gyűlölködni. Ha ingyen kapnánk az energiát, akkor miért csak most, és a vizet miért nem, stb.
2017. aug. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 A kérdező kommentje:
Végső soron itt csoportok közötti agresszióról van szó. Országok közötti, etnikumok közötti, vallási csoportok stb.. Kiirthatatlan az emberi természetből?
Volt szerencsém éppen Bolognában nézni jópár éve a BL-en az olasz-német meccset nézni, egy hangulatos kis kocsmában, ahol a helyi olaszok és a német turisták együtt nézték a meccset. Mindkét csapat szurkolói már zászlókkal felszerelkezve, nagy csinnadrattával érkeztek.
Amikor a németek nyertek, az olaszok sírtak, majd körbeállták a német szurkolókat, megtapsolták őket, aztán vállukra kapták a németeket és körbesétáltak velük a téren. Utána együtt buliztak tovább.
Így is lehet.
2017. aug. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
"Kiirthatatlan az emberi természetből?"
Kiirthatatlan, mert csak az egyes ember, önmaga haladhatja meg. Kívülről, győzködéssel, pláne erőszakkal ez nem lehetséges. Tapasztalások hosszú sora, belátóképesség és önrevízió szükséges ahhoz, hogy a gyűlölködés, pláne a csoportok iránti gyűlölködés indokolatlanná váljon.
2017. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Ez van, amióta ember létezik, azóta gyűlölet is.
2017. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
Na, na, sok rendőrt jogosan nem szeretünk :D Ahogy a cigányoknál, esetleg a zsidóknál, bár én velük nem találkozok gyakran, de nem véletlen, h van egy előítélet az emberrel kapcsolatban. A normális melegeket nem hiszem, h sokan utálják, ott inkább a melegfelvonulásos b*zikat gyűlölik. A dohányosok is sokszor bunkók, ha olyan helyen gyújtanak rá, úgyhogy ennek egy része tök jogos. Az más kérdés, h a gyűlölet az adott személynek sem jó, főképp neki nem és, h nem old meg semmit, úgyhogy tök felesleges és buta dolog gyűlölködni. De hadd legyen már érthető, ha nem szeretem a cigányokat, mert általában hangosak, suttyók, veszélyt jelentenek rám és más normális polgárra nézve. Ez egy normális reakció, mit kéne tennem?
2017. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 A kérdező kommentje:
Az általánosítással van baj.
De az emberek kategóriákba sorolása evolúciós előnnyel járt. Azok veszélyesek, elkerüljük őket, mert a másik törzs tagjai.
Minden egyes egyént hosszadalmas volna megismerni, kényelmesebb, ha az egész XY törzs tagjait rossznak minősítjük.
Hogy lehet ezt feloldani?
Idegengyűlölet, xenofóbia stb..
Kapcsolódó kérdések: