Kinek az érdeke az, hogy a korábbi 16 csapatos helyett csak 12 csapatos a labdarúgó NB1? Mikor térnek vissza a 16 csapatos rendszerhez?
Amíg nem öntötték számolatlanul az állami pénzt a fociba, addig egyszerűen nem volt 16 (sőt, korábban a 90-es években még 18) csapatra való pénz a rendszerben. A licensz gondokat ez okozta, és nem az érdek ütközések.
Szerinted piaci alapon egy 1800 fős falu 0 ipar vagy egyéb bevétel mellett élvonalbeli klubot tart fent? Vagy egy Mezőkövesd? A Győrt elvitték a bróker botrányok, a Pécs ezer éve anyagi gondokkal küzdött, ahogy a nyír1 is. Egy rakás csapat meg is szűnt abban a formában, ahogy korábban létezett, ha a név fent is maradt, többszöri csőd után sok köze már nincs az eredeti mennyei1-es csapathoz.
A sokféle beszélik meg hülyeség, a haverok jallották a suliban más haveroktól még nem sokfelé, az adott csapatok szurkolóinak persze fáj, de a tények makacs dolgok, még ha az érzelmekkel nehéz is megérteni.
A létszám csökkentés meg régi téma a hazai fociban, nem is rossz ötlet. Ha nincs 16-18 élvonalbeli csapatra való befektető, edző, játékos (ugye ez nem az angol elsőosztály, itt nem vásárolunk össze fél világválohatottakat), akkor 2 lehetőséged van:
- elaprózod sokféle az erőforrásokat, így mindenki gyenge lesz, a színvonal a béka feneke alatt
- koncentrálod az erőforrásokat, így lesz 1-2-3 csapat aki eldönti a bajnokságot, a többiek meg még az előző példánál is gyengébbek lesznek.
Mindkét út marha unalmas bajnokságot eredményez.
Egyébként kit hiányolsz konkrétan? Úgy érzed, hogy egy 26 csapatos bővítéssel milyen jól járnánk? Ha bent maradt volna a beton kemény Gyimrót és MTK, plusz két csapat a másodosztàlyból? Úgy érzed, hogy az nb2 tele van elsőosztály érett, stabil anyagi helyzetben lévő, jó képességű játékosokkal bíró csapatokkal, akiknek igenis a mennyeiben lenne a helyük, csak a kevés csapat miatt egyszerűen nem férnek oda? Ki az a másodosztályból aki ilyennek tűnik?
Régóta dilemma a létszám. Voltak és vannak olyan vélemények, hogy anyagi és játékosminőségi értelemben csak 12 élvonalbeli klubot tud eltartani az ország.
A 2000-2001-es szezonban volt erre próbálkozás, akkor úgy tűnt, hogy emelkedik a színvonal. A gond tavasszal, az alsóház-felsőház felosztásban jelentkezett, amikor a felsőház aljához tartozó csapatok (a tuti nem kiesők), valamint a felsőház élvonala (szintén tuti nem kieső, de előrébb sem tud lépni) számára nem maradt valódi motiváció, így gondolom teret nyert a bunda.
Aztán Kisteleki úr elintézte, hogy ismét 16 csapatos legyen a bajnokság, és most újra előkerült a létszámcsökkentés elve.
Szerintem régiós bontásban volna helyes ezt véghezvinni. Azaz a 12 élvonalbeli klubból max. 4 fővárosi, 2-2-2-2 pedig az ország másik négy régióját képviselhetné (pl. Észak-Magyarország - Alföld & Dél-Magyarország - Észak-Dunántól - Dél-Dunántúl). Ezekért a helyekért harcolhatnának csapatok az öt régióssá bontott másodosztályban (azaz öt bajnok lehetne benne), és így öt kieső az élvonalbeli 12 csapat közül.
A gond ott kezdődik, hogy a régiós súlyozás valószínűleg már az első szezon után megszűnne létezni, ahhoz pedig kevés az egytucat, hogy a tőkeerősebb fővárosi klubok szállják meg az élvonalat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!