Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Jó a gyereknek teniszezéshez...

Jó a gyereknek teniszezéshez nagy teniszütőt adni?

Figyelt kérdés
Ha kiskorától teniszezni jár a gyerek és a jövőben majd komolyan akarja csinálni a teniszt, ott milyen előnyök lehetnek ha felnőtt ütővel kezd?

2017. jan. 31. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Ha egykezes fonákokat akar ütni akkor kisebb ütő kell mert a csuklója még nem elég erős hozzá és a kisebb felületűvel jobban fogja érezni a labdát, pontosabbakat tud ütni mintha egyből nagy ütővel kezdene. majd ahogy nő, úgy lehet egyre nagyobb ütőt adni neki, Federer is 32 évesen váltott nagyobb fejűre, szóval ráér még a gyerek a nagyobb ütővel :)
2017. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

lányra gondoltam, de nem említettem

egyszer Serena mondta, hogy az apja kiskorától nagy ütővel edzette, neki is nagy volt az ütő, de ő úgy fogta fel mint egy kihívást

igen az egykezes fonáknál baj lehet, viszont a lányok kevesebb egykezest ütnek

2017. febr. 5. 13:30
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom hany eves, de kb 6ra tippelek (kb ilyenkor kezdik akik komolyan akarjak folytatni). Nekem egy eve vettunk egy nagy utot ami tul nehez volt (jo volt az ara es nem tudtam milyen kene) ugyhogy le is kellett cserelni. A tenisz szakuzletekben megmondjak hogy mi a jo a gyereknek es segitenek valasztani. Mindenkepp 250g alatti(?) hacsak nem 15 eves alkatilag 😁... szoval a tenisz szakuzletben mindenkeppp elmondjak

13/L

2017. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!