Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nagyon szeretek védeni de nem...

Nagyon szeretek védeni de nem komoly szinten csak suliban, de nem tűröm jól a fájdalmat. Hogyan tudnám a tűrőképességemet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Beton van szóval még vetődni se lehet. Amikor arcba vagy hason rúgnak eléggè könnyen elsírom magam mert a fájdalomtűrő képességem 0 és nem hiszem hogy ez olyan előnyös 8.ban. Eléggé érzékeny is vagyok. Nagyon szeretek védeni és azt mondjàk hogy jó is vagyok de amikor már jön az egyik vadállat osztálytársam akiről tudom hogy 1-1.5 mèterről rábikázza azért akkor kicsit elmegy a kedvem. De szerintem csak azért mondjàk hogy bíztassanak amúgy nem vagyok nagyon jó kapus szerintem. Ha valaki tud valamilyen módszert erre azt megköszönném.

2016. dec. 3. 21:56
 1/5 anonim válasza:
Szerintem fejleszteni nem nagyon lehet rajta maximum megszokod. De emellett praktikus megoldás, ha védőfelszerelést dupla öltözéket veszel, bár ez utóbbi eléggé meleg viselet. Ha az ismerőseiddel játsszol, és nem teljesen érzéketlenek, talán diplomatikusan megoldhatod, ha megkéred őket, hogy játsszanak finoman. (Amúgy én is kapus vagyok, csak kézi és a védőfelszerelés enyhítette, a maradékot meg kénytelem voltam eltűrni)
2016. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet vetődni betonon is. Amikor az iskolai bajnokságon védtem, akkor reflexből vetődtem el a betonon. Nem érdekelt semmi, csak az, hogy ne kapjunk gólt. Sajnos végül vesztettünk és teljesen szétesett a csapat, de egy élménnyel gazdagabb lettem akkor, 10 évesként.

Ha van egy minimális gömbérzéked amúgy meg érdekel, akkor rá fogsz érezni. Kérd meg egy haverod, hogy rúgjon neked kapura. Ha meg rábikázzák nem kell megijedni, üsd ki ahogy bírod vagy ha bízol magadban, akkor el is kaphatod és rögtön vedd le mellre, hogy ne ejtsd le, ne férjen hozzá a támadó. A rábikázós gyereket meg le is támadhatod, ne felejtsd el, hogy nem vagy a kapuba szögezve. Ha fizika kontaktust erőltetsz rá, akkor nehezebben fog tudni lőni. Viszont érezd, hogy meddig lehet kijönni, ne kövesd el azt a hibát, hogy nagyon kimész. Amúgy ne félj, maximum fejbe kapnak a labdával. Ha gyengébb vagy, akkor esetleg seggre esel. Ha meg nem, akkor kipattan a fejedről.

Amúgy nem biztos, hogy rossz kapus vagy, szorgalommal lehet kompenzálni a tehetséget. Még időben is vagy, hogy lemenj focizni. Én is bánom, hogy nem mentem, pedig engem fociedző is hívott, hogy menjek.

2016. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
14 leszek februàrban. Szerettem volna menni focizni csak a sok tanulás mellett és az hogy 30 km re vagyok Váctól (oda járok suliba. Vidéken lakok, itt is vannegy focicsapat de nem jövök ki jól azz itteniekkel.). Apum régen focizott az itteni csapatban. Ő is szerette volna hogy focizzak de akkor mèg nem szerettem és nem erőltette.
2016. dec. 7. 22:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ. Szoktam felvenni így télen kabàtot hogy mégis védje a kezemet, mert ha a jéghideg kemény labda telibeveri a szétfagyott kezemet az azért nem olyan kellemes. Kapus kesztűm nincsen sajna :(.
2016. dec. 7. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nincs.
2016. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!