Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Csak én vettem észre, hogy...

Csak én vettem észre, hogy kisebb pályán játszott a magyar válogatott?

Figyelt kérdés
Most nézem a svájc-portugália meccset és kisebb pályára emlékszem tegnapról

2016. szept. 7. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak te.
2016. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az átlagos pályához képest milyen hosszúságú volt a feröeri pálya, de egy hasonló példa:


Amikor a TV-ben a San Siro stadionból látok közvetítést, akkor úgy tűnik, mintha egy hatalmas pálya lenne. Pedig amikor élőben voltam ott, akkor sokkal kisebbnek tűnt... :D


- Light -

2016. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mind1, ha Svájc ellen vesztünk,akkor már készülhetünk a következő EB-re:)
2016. szept. 7. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Kettessel egyet értek, lehet csak azért látszott kisebbnek mert kevés volt a nézőhely. Én a Camp Nou ról hittem h hatalmas, amikor ott voltam, akkor meg tök kicsinek tűnt.
2016. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A focipálya mérete hivatalosan:

Hossz: 90-120 m-ig

Szélesség: 45-90

2016. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A futballpályák nem egységes méretűek. A FIFA a szélességre és a hosszúságra is csak egy minimális és egy maximális értéket ír elő. Aközött a hazai csapat szabadon határozhatja meg a játékteret. Bár ez inkább a stadion adottságaitól szokott függni, de előfordul, hogy a csapat játékstílusát is figyelembe veszik a vonalazásnál (védekezni vagy támadni akarnak inkább, sokat passzolnak-e vagy keveset, szélsőjátékot mennyire erőltetik). Ez viszont a gyakorlatban csak plusz-mínusz néhány métert jelent általában, és ennél sokkal meghatározóbb például a pálya talaja. Különösen a műfűre szoktak panaszkodni sokan, mert egészen máshogy pattan a labda rajta. Így amelyik csapat odahaza rendszeresen műfüvön játszik, és hozzá van szokva az ilyen borításhoz, az némileg előnyben van.
2016. szept. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!