Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi hiányzott a magyar foci...

Mi hiányzott a magyar foci sikeréhez? Egy jó csapatkapitány?

Figyelt kérdés

Mert a többi nagyjából eddig is meg volt.

Lothar Matthäus meg már tudjuk hogy csak szélhámoskodott...


2016. jún. 23. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A makk
2016. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon nézek focit, a magyar fociéletet is csak hírből ismertem eddig és mindig csak azt hallottam, hogy nem jó a csapat. A focistáink neve eddig 1-2 kivétellel ismeretlen volt számomra. Szóval nem tudom, hogy mi volt eddig.

Most elkezdtem nézni az EB-t de csak mert mi Magyarok is kint vagyunk (nem is adtam sok esélyt), de látva a meccseket, nehéz elhinnem, hogy eddig rosszak voltunk. Illetve felmerül bennem a kérdés, hogy miért csak a rosszat hallottam eddig.

Szóval, így ezek alapján azt kell mondanom, hogy IGEN, egy jó csapatkapitány hiányzott.

És ahogy a meccsek előtt/alatt hallgatom a kommentátorokat az eddigi focitörténelmünkről az utóbbi időkben fejlődik a csapat és egyre jobb lesz.

De ahogy elnézem néhány játékosunk már kiöregedőben van, úgyhogy most erős utánpótlás kell. Remélem, hogy sikerül fenntartani ezt a szintet, vagy még jobbat és nem esünk vissza. A következő VB-n nagyon szeretnék ugyanígy szurkolni a MAGYAROKÉRT!

2016. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó szövetségi kapitány hiányzott. A korábbiak mind Magyarországon végezték az edzőképzést, és 40 éve elavult módszereket alkalmaztak. Dárdai (aki külföldön tanulta az edzőséget) és Storck változtattak ezen, korszerűbb technikákat alkalmaznak a válogatottnál, és ennek az EB-re be is érett a gyümölcse. Csodát persze ne várjunk, a belga csapat erősebb a portugálnál, de már az is nagyon nagy dolog a pár évvel ezelőtti szinthez képest, hogy a 16 között ott vagynk.
2016. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Matthäus jól tudott motiválni, nála talán a szakmai hiányzott. Kevesen emlékeznek rá, de neki is volt pár jó meccse - Kaiserslauternben 2-0-ra vertük a németeket, Glasgow-ban 3-0-ra a skótokat.

Tétmeccsen viszont nagyon nem ment már a nagyok ellen.

2016. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Több tényező kellett ehhez. Először is ott sem lennénk az EB-n, ha nem bővítették volna ki 24 fősre. Aztán a csapat szerintem hosszú évek óta fejlődik. Matthaus idején még egy Málta is bármikor megvehetett minket, volt, hogy 6.-ak lettünk egy selejtezőben. De elkezdtünk fokozatosan fejlődni, és megverni erős csapatokat. Egészen az északírek elleni vereségig, ami után jött Dárdai, és megadta a csapatnak a hitet, önbizalmat, kellő hozzáállást, és Storck is nagyon jó kapitánynak bizonyult. Aztán a pótselejtezőn nagyon odatették magukat a játékosok, és oda-vissza nyertek. Majd most szerintem nagyon feldobta őket, hogy kijutottak az EB-re, és ezért játszanak még jobban. Plusz a szerencsével sem állnak hadilábon.
2016. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Matthaus idején még egy Málta is bármikor megvehetett minket, volt, hogy 6.-ak lettünk egy selejtezőben."


Bocsi, de itt pontosítsunk. Matthäus-szal nem volt gond a kisebb csapatok ellen, akkor a nálunk gyengébbre rangsorolt Izlandot is - nagy csatában ugyan, de - oda-vissza 3-2-re vertük. A nagyok ellen viszont alig tudtunk pontot szerezni.


A hatodik hely az őt leváltó Bozsik-Várhidi kettős "érdeme". Bozsikkal eltolta a csapat a selejtezősorozat elejét, volt ugyan egy bravúros boszniai győzelem, de utána idehaza a törököktől, meg Máltán is kikapott a csapat, nem is beszélve a norvégok elleni 1-4-ről.

Várhidi utána a selejtezősorozatot feladva iszonyú fiatalításba kezdett, talán kicsit ész nélkül, vissza is szivárogtak lassan a rutinosabb játékosok. Ekkor lett 6. a csapat, még Moldova is megelőzött minket a selejtezőben (Kisinyovban el is vert).

2016. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!