Miért játszanak egyes válogatottak (olaszok, hollandok, németek) olyan színű mezben, ami nincs is a zászlójukban?
Ezt remélem valaki megválaszolja okosan, mert én is kíváncsi vagyok rá. (A narancssárgát sem tudtam, hogy honnan jött egyébként.)
De szerintem a németek meze a legszebb.
Az olasz uralkodóháznak kék volt a címerében (Savoyai-ház). Köztársaság Olaszországban meg csak 1948-tól van, a hagyományt meg megtartották.
A hollandoknal a narancssarga a nemzeti szin. Egy idoben narancssarga feher kek zaszlot hasznaltak, viszont hajózási okokbol (a narancssarga szin nem latszott rendesen, egy ido utal elkopott) megvoltoztattak pirosra. Sokaig francia befolyas miatt csak a piros szint hasznaltak, majd 1800 korul visszanyertek fuggetlenseguket es az 1900-as evek kozepeig a 2 zaszlot parhuzamosan hasznaltak. Azota maradt zaszlonak a mostani, viszont a nemzeti szin a narancs.
A német labdarúgás kezdetén az ország úgynevezett államszövetség volt. Sok kisebb-nagyobb államból állt össze az ország. A legerősebb és a legbefolyásosabb Poroszország volt. A poroszoknak mindenbe beleszólásuk volt – így természetesen a futballba is. Amikor 1908. április 5-én a Nationalelf lejátszotta Baselben az első hivatalosan jegyzett mérkőzését a svájci válogatott ellen, a német labdarúgók fekete-fehér szerelésben futottak ki a gyepre. A mez ujjai fehérek voltak, középen pedig a fekete részben ott pompázott a porosz címer.
Innen tehát a fehér szerelés magyarázata. Poroszország zászlaja fekete-fehér volt, legbefolyásosabb államként pedig a nemzeti tizenegy szerelése is ennek alapján készült.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!