Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Tippmix kérdés: hendikep vs...

Tippmix kérdés: hendikep vs hazai vagy döntetlen?

Figyelt kérdés

Többször találkoztam már ezzel a jelenséggel: ha arra fogadok, hogy 1:0 hendikeppel a hazai csapat győz, akkor az elvileg ugyanaz a fogadás, mintha azt tenném, hogy a hazai csapat győz vagy döntetlen lesz, nem igaz? Mégis mindig van egy kis eltérés a két fogadás odds-a között.

[link]

Vegyük például a magyar-portugált:

-"Magyarország vagy döntetlen" 2,55-ös szorzó (22208-H)

-"Hendikep 1:0 - Magyarország" 2,65-ös szorzó (22178-H)

Ezek szerint a másodiknak kisebb a valószínűsége, de ahogy én látom, ez ugyanaz a fogadás, csak kétféle megfogalmazásban.



2016. jún. 21. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

"ha arra fogadok, hogy 1:0 hendikeppel a hazai csapat győz, akkor az elvileg ugyanaz a fogadás, mintha azt tenném, hogy a hazai csapat győz vagy döntetlen lesz, nem igaz?"


Nem igaz. 1:0 hendikeppnél csak akkor döntetlen ha a vendég nyer 0:1-re, de ha 2:2, 3:3, 4:4, stb az eredmény az már 1:0 hendikeppes fogadásnál nem döntetlen.

2016. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértettél. Így értettem:

( 1:0 hendikepnél hazai nyer ) = ( hendikep nélkül hazai nyer vagy döntetlen lesz )

nézd meg a két példámat: ha a meccs eredménye 0:1, mindkét fogadás nyer, ha a meccs eredménye 2:2 vagy 3:3 vagy 4:4, mindkét fogadás nyer. Nincs olyan kimenetele a meccsnek, hogy az első fogadásomat megnyerem, de a másodikat nem. Ez pedig azt jelenti, hogy nem adhat elvileg nagyobb szorzót a másodikra. Két dolgot tudok elképzelni: nem jól értem, mit jelent a hendikep vagy valamit elrontottak a tippmix matematikusai.

2016. jún. 21. 17:33
 3/4 A kérdező kommentje:
a 0:1-et úgy értem, hogy Magyarország nyer 1-0-ra.
2016. jún. 21. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, ez már nekem is feltűnt.

általában a hendire pár századdal nagyobb az odds, mint a sima kétesélyre, néha kisebb. nem tudom ez miért van, de én mindig azt teszem amelyiken épp jobb az odds.

2016. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!